niedziela, 7 października 2018

PIĘĆ MEDALI MISTRZOSTW POLSKI DLA BADMINTONISTEK ORLICZA

Od czwartku do niedzieli w Białymstoku rozgrywane były mistrzostwa Polski w badmintonie w kategorii młodzieżowców i juniorów. Bardzo dobrze zagrały reprezentantki Orlicza, które wywalczyły pięć medali. Złoto i srebro trafiło do Wiktorii Dąbczyńskiej, kolejne złoto wywalczyła Aleksandra Pająk, a Izabela Pajek zdobyła srebro i brąz.
Na najwyższym stopniu podium, w grze podwójnej stanęła Wiktoria Dąbczyńska z Aleksandrą Goszczyńską. Para ta w finale pokonała drugą naszą reprezentantkę Izabelę Pajek grającą z Wiktorią Adamek 2:0 (21:11, 21:11). Tak więc tytuł mistrzyni Polski i złoty medal dla Wiktorii, a tytuł wicemistrzyni Polski i srebrny medal dla Izabeli. Ale to nie wszystko.
W grze pojedynczej Wiktoria dotarła do finału, gdzie uległa Karolinie Władzińskiej 0:2 (13:21, 21:23). Ostatecznie Wiktoria została wicemistrzynią Polski i zdobyła srebrny medal. W grach mieszanych Izabela grała z Radosławem Wróblem i awansowała do półfinału. Niestety nie udało im się wygrać, ale trzecie miejsce w Polsce i brązowy medal to z pewnością kolejny sukces naszej zawodniczki.
W singlu Katarzyna Zięba dotarła do ćwierćfinału, ale przegrała z turniejową trójką Olgą Miksza 0:2, kończąc rywalizacji na miejscach 5-8. W deblu Katarzyna z Natalią Kubera również odpadły w ćwierćfinale, zajmując w końcowej klasyfikacji miejsca 5-8.
W rywalizacji juniorów w grach pojedynczych Aleksandra Pająk w finale pokonała Annę Duda 2:1 (19:21, 21:17, 21:19). Był to niezwykle zacięty i wyrównany pojedynek, ostatecznie Ola zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski. W grze podwójnej Ola grając z Beatą Mycek odpadły w ćwierćfinale, kończąc zawody na miejscach w przedziale 5-8.
W mikście Miłosz Miernik z Joanną Dorawa przegrali w ćwierćfinale, kończąc mistrzostwa w przedziale miejsc 5-8. W singlu Miłosz nie awansował do ćwierćfinału, kończąc mistrzostwa na miejscu w przedziale 9-16. Gratulujemy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz