czwartek, 11 października 2018

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH W SP 3

Są w życiu ucznia momenty przełomowe. Do takich niewątpliwie należy złożenie  ślubowania na ucznia klasy pierwszej.  W tym roku nasze szkolne pierwszaki  połączyły  ślubowanie z lekcją historii. Wszak jak powiedział jeden z uczniów w tym roku nasz piękny kraj rocznicę wielką ma i wypada wiedzieć o Polsce to i owo.
Dzieci przypomniały zebranym gościom legendę o Piaście Kołodzieju  i jego siedmioletnim synu,  który przygotowywał się do obrzędu postrzyżyn. Nie zabrakło również piosenek i wierszy o tematyce szkolnej. Kiedy małemu Siemowitowi obcięto włosy, pierwszaki z odwagą i uśmiechem podchodziły do pani dyrektor by zostać pasowanym na ucznia.
Jak zwykle nie zawiedli zaproszenie goście, którzy licznie stawili się na naszą uroczystość. Każdy z zaproszonych obdarował dzieci  upominkami i skierował do nich mile słowa. Wszystkim serdecznie dziękujemy za bycie z nami w tym dniu. Liczymy na to, ze na co dzień pierwszaki skrupulatnie będą wypełniać słowa obietnicy.
Wychowawczynie klas pierwszych serdecznie dziękują dyrekcji, radzie rodziców, rodzicom uczniów klas Ia i Ib, nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc i wsparcie w organizacji tego wydarzenia.
Katarzyna Bodak
Małgorzata Opala
(więcej zdjęć na fanpage KLIKNIJ)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz