czwartek, 11 października 2018

EMIL TOKARCZYK KANDYDAT DO RADY POWIATU SKARŻYSKIEGO

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Suchedniów! Postanowiłem kandydować w zbliżających się wyborach samorządowych do Rady Powiatu Skarżyskiego. Zdecydowałem się ponieważ:
1. Chcę być skuteczny w działaniach na rzecz odnowy Suchedniowa.
2. Chcę mieć dostęp do dokumentów i i informacji dotyczących planów rozwoju naszej gminy i naszego miasta.
3. Chcę mieć realny wpływ na podejmowane decyzje dotyczące inwestycji w infrastrukturę naszego powiatu.
4. Chcę działać na rzecz odnowy miasta i gminy Suchedniów, bo uważam, że już najwyższy czas by wykorzystać nasz lokalny potencjał i zamienić smutne, szare miasto w sympatyczne zielone, klimatyczne miasteczko.
5. Jako prezes Stowarzyszenia „KOS” - Ku Odnowie Suchedniowa mogę być  bardziej skuteczny jako radny powiatowy niż zwykły obywatel.
Jestem NIEZALEŻNY, choć oczywiście mam określone poglądy polityczne, to NIE NALEŻĘ DO ŻADNEJ PARTII POLITYCZNEJ i w najbliższej przyszłości nie zamierzam do żadnej z nich wstąpić.
Uważam, że na szczeblu samorządowym poglądy polityczne nie powinny mieć najmniejszego znaczenia w działalności na rzecz własnego regionu!
Prowadzę własną działalność gospodarczą i piszę książki. Działam społecznie w Stowarzyszeniu „KOS” - Ku Odnowie Suchedniowa i Stowarzyszeniu Kulturalnym „Kuźniczy Krąg” przy Suchedniowskim Ośrodku Kultury, jestem również prezesem Suchedniowskiego  Towarzystwa Tenisowego „SET”.
Jako bezpartyjny społecznik kandyduję z listy pani Anny Leżańskiej z Koalicji Obywatelskiej.
Chcę działać w sposób jaki najbardziej OBYWATELSKI na rzecz obywatelskiego rozwoju Suchedniowa. Zamierzam być przedstawicielem naszego miasta w Radzie Powiatu Skarżyskiego, reprezentującym interesy Suchedniowa i całej naszej gminy, w jednym celu: ku odnowie Suchedniowa.
Sytuacja finansowa powiatu jest bardzo trudna. Wierzę jednak, że zarówno nowe władze Skarżyska, jak i nowa kadencja będą szansą na zmianę tej sytuacji. W Skarżysku zmiany  na lepsze już widać gołym okiem.
CZAS NA SUCHEDNIÓW!
Będę wspierać naszych samorządowców – bez względu na opcję polityczną, bo dla mnie działalność samorządowa z definicji powinna być maksymalnie apolityczna. Będę ich wspierać w realizacji naszych projektów na forum powiatu. Podobnie chciałbym współpracować z posłami z naszego rejonu.
Za sprawę najpilniejszą i najważniejszą na dziś uważam doprowadzenie do remontu ulicy Powstańców - połączonego z przeniesieniem linii elektrycznej pod ziemię (we współfinansowaniu z PGE) i zlikwidowaniem 7-mio metrowych słupów betonowych latarni (szpetnych, częściowo jeszcze starego typu tj. z otworami). Postuluję postawienie na ich miejsce latarni w stylu retro, które zbudują nowy wizerunek tego traktu komunikacyjnego - przystający do rewitalizowanego wkrótce parku. W przeciwnym wypadku cała rewitalizacja traci sens, a ulica Powstańców nie zmieni znacząco swego wyglądu, a co za tym idzie wizerunku miasta!
To byłoby karygodne zaniedbanie przy olbrzymich nakładach na planowany remont, zarówno części drogowej jak i kanalizacyjnej, tej jakże ważnej dla Suchedniowa ulicy.
To tylko fragment całej, kompleksowej wizji dla miasta.
Jako obywatelskie uważam też NIE ZAŚMIECANIE  przestrzeni publicznej banerami, które za tydzień wylądują w śmietnikach!
Dlatego - nie zobaczycie moich  banerów na ulicy!
Jestem i pozostanę niezależny bo taką mam naturę!
Jeśli mi zaufacie, 21 października będę TU:
LISTA NUMER 4
POZYCJA NUMER 2
Z OBYWATELSKIM POZDROWIENIEM
Emil Tokarczyk

2 komentarze:

  1. o komitecie KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA słyszałem ale o liście "pani Anny Leżańskiej z Koalicji Obywatelskiej" to dopiero teraz się dowiedziałem:)

    OdpowiedzUsuń
  2. czemu te latarnie nie są czerwone, wtedy dopiero byłoby piiiiiiiieeeeeeeeeennnnnnkkkkknnnnnniiie

    OdpowiedzUsuń