wtorek, 18 października 2016

Julia Pajek mistrzynią Mazowsza!

W zakończonych w miniony weekend Międzynarodowych Mistrzostwach Mazowsza w Badmintonie "Mazovia Zielonka 2016", zagrała ośmioosobowa ekipa Orlicza, z której najlepiej zaprezentowała się Julia Pajek. Wygrała turniej indywidualny, pokonując w finale Dominikę Gajdę (Kędzierzyn) 2:1 (18, -18, 22). Do złota dorzuciła srebrny medal w deblu z Julią Pająk. Nasz utalentowany debel nieznacznie przegrał w finale z Anną Czuchra/Małgorzatą Muszyńską (Bieruń) 0:2 (-18, -19). Julia Pająk tym razem w grze pojedynczej nie zdobyła medalu, bowiem w ćwierćfinale nieznacznie uległa Małgorzacie Muszyńskiej 1:2 (10, -16, -17).
Trzeci medal, tym razem brązowy, zdobyła Aleksandra Pająk w grze mieszanej z  Szymonem Stokfiszem (Bieruń). W półfinale ulegli późniejszym wicemistrzom Kordianowi Kobylnik/Agnieszce Foryta. Miłosz Miernik przeszedł eliminacje i w walce o ćwierćfinał przegrał z Tomaszem Klepek (Pszczyna), co dało mu miejsce w przedziale 9-16. W mikście grał z Zofią Tomczyk (Nowa Dęba), jednak nie awansowali z grupy. Podobnie było w deblu, gdzie odpadł w eliminacjach grając w parze z Aleksandrem Dzwonnikiem.
W kategorii młodzik młodszy  najlepiej poradził sobie mikst Andrzej Pięta/Weronika Zięba, który awansował z grupy i zajął miejsce w przedziale 5-8, natomiast Aleksandra Pawlukiewicz i Dawid Piwowarczyk nie zdołali awansować z grupy.
Słowa uznania należą się Juli Pajek, która wygrała ten prestiżowy i mocno obsadzony turniej. Julka ma się na kim wzorować i chce dorównać swojej starszej siostrze Izie, która już tak wiele medali zdobyła dla Orlicza i jest  zawodniczką kadry narodowej.
Julce gratulujemy i życzymy wytrwałości w realizacji swoich marzeń!