sobota, 8 października 2016

W 1980 roku miał być wiadukt

Zakład Krawiecki w byłej łaźni.
W 1975 roku naczelnikiem miasta był mgr Zygmunt Miernik, z-cą naczelnika Ryszard Obara, przewodniczącym Miejskiej Rady Narodowej Michał Dąbrowski, od sierpnia b.r. mgr Tadeusz Fatalski I sekretarz KM PZPR, zastępcy przewodniczącego Miejsko-Gminnej RN: Henryk Misiorowski, Tomasz Miernik.
Na sesji Miejskiej Rady Narodowej z dnia 24.II.1975 r. została zaakceptowana przez radnych kandydatura mgr Zygmunta Miernika na stanowisko Naczelnika Miasta. Jednocześnie podkreślono duży wkład pracy i trud w wykonywaniu odpowiedzialnych zadań i duże osobiste zaangażowanie dotychczasowego Naczelnika Ryszarda Obary. Drogą tajnego glosowania dokonano wyboru członków Kolegium do Spraw Wykroczeń przy Naczelniku Miasta.
W sierpniu b.r. Miejska Rada Narodowa wystąpiła z umotywowanym wnioskiem do Wojewódzkiej Rady Narodowej w Kielcach o utworzenie dla miasta Suchedniowa i sąsiadującej z nim gminy Suchedniów wspólnej Rady Narodowej Miasta i Gminy Suchedniów. Wykonanie uchwały wchodzącej w życie z dniem jej powzięcia, powierzono Naczelnikowi Miasta Suchedniowa.
W b.r. rozpoczęto budowę Ośrodka zdrowia. Przekazano budynek łaźni miejskiej na rzecz Zjednoczenia Przedsiębiorstw Gospodarki Mieszkaniowej na wykorzystanie go na cele usługowe - krawieckie, dom mody. Rozpoczęto roboty budowlane przy rozbudowie remizy OSP. W 1975 r. Fabryka Urządzeń Transportowych weszła w skład kombinatu Huta Stalowa Wola. W związku z tym pobudowano nowe obiekty, a załoga wzrosła prawie o 100%.
Przewidziano na rok 1980 budowę wiaduktu na przejeździe PKP. W planie zagospodarowania terenów nad zalewem przewidziany jest dom wczasowy, przystań kajakowa i t.p., urządzi się park powstający już przy ulicy Bodzentyńskiej i Bugaj.
Z dniem 1 lipca b.r. utworzony został przy Urzędzie Miasta Inspektorat Oświaty i Wychowania z tymczasową siedzibą w Szkole Podst. Nr 2. Pierwszym inspektorem był mgr Stan. Konciak. Po roku mgr Przemiosło, wreszcie mgr J. Komoń - do 1990 r. Pragnieniem Urzędu Miejskiego jest wybudowanie Miedzy Zakladowego Domu Kultury na terenie miasta. Na lata 1978/79 przewidziana jest odbudowa stawu "Berezowskiego", w Jędrowie i u Ob. Tumulca.
Na terenie Miasta i Gminy jest czynny:
Ośrodek Zdrowia w Suchedniowie i Łącznej przychodnie przyzakładowe przy Zakładach (FUT, Marywil K i ZWK "Bukowa Góra" oraz przy RSZiZb). Przychodnia Rejonowa w Suchedniowie sprawuje opiekę zdrowotną nad ludnością miasta i okolicznych wsi: Ostojów, Michniów, Krzyżka, Mostki, Kaczka. W skład Przychodni Rejonowej wchodzą poradnie: D i Dz, "K", Ogólna, Stomatologiczna i higieny szkolnej. Ostatnio został zorganizowany przez PCK w Skarżysku punkt opieki nad obłożnie chorymi. (zapiski Franciszka Gładysza, pisownia oryginalna).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz