niedziela, 9 października 2016

Trzy medale Wiktorii Dąbczyńskiej w Chorwacji

Wiktoria ze złotym medalem.
W Dubrowniku w dniach 8-9 października został rozegrany juniorski turniej Valamar Junior Open, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Chorwacji Juniorów. W zawodach z powodzeniem uczestniczyła Wiktoria Dąbczyńska, która wywalczyła trzy medale.
W deblu grając z Aleksandrą Goszczyńską w finale nie dały najmniejszych szans Szwajcarkom Aline Mueller/Jenjira Stadelmann wygrywając 2:0 (10, 16), zdobywając tym samym złote medale i mistrzowski tytuł. W zawodach grała również Izabela Pajek z Wiktorią Adamek, niestety przegrały grę o wejście do ćwierćfinału ze wspomnianymi Szwajcarkami.
W grze pojedynczej Wiktoria dotarła do półfinału, gdzie przegrała z Węgierką Reka Madarasz 1:2 (13, -6, -13). Jednak brązowy medal to z pewnością duży sukces naszej zawodniczki.
Trzeci medal, również brązowy Wiktoria wywalczyła w mikście. Grając z Robertem Cybulskim w półfinale przegrali ze Słoweńcami Miha Ivanic/Nika Arih 0:2 (-18, -17). W pojedynku o ćwierćfinał Wiktoria z Robertem ograli Izę i Radosława Wróbla 2:0 (11, 11).
Gratulacje dla naszych badmintonistek, a zwłaszcza Wiktorii, która wraca z Chorwacji ze złotym i dwoma brązowymi medalami.