niedziela, 2 października 2016

Muszkieterki z Suchedniowa

Od lewej Zuzia i Wiktoria
(fot. Lotka Lubin)
Długo czekaliśmy na taki moment, aby w finale turnieju badmintonowego z cyklu Grand Prix dwie pierwsze lokaty wywalczyły zawodniczki Orlicza. Stało się tak w Grand Prix Gold Juniorów w Lubinie. W sobotę, 1 października w finałowej rozgrywce Wiktoria Dąbczyńska wygrała z Zuzanną Glijer 2:1 (-18, 13, 13). Brawo dziewczyny, ale to nie wszystko!
W finale gry podwójnej Wiktoria grając z Aleksandrą Goszczyńską (Milenium Warszawa) w finale wygrały z Zuzanną Glijer/Magdaleną Świerczyńską (UKS Baranowo) 2:0 (10, 15). Trzecie miejsce przypadło Izabeli Pajek, która grając z Wiktorią Adamek (Ząbkowice Dąbrowa G.) zwyciężyły swoje rywalki również w stosunku 2:0 (14, 17).
Iza grała jeszcze w mikście, gdzie ze swoim partnerem Radosławem Wróblem (Vol-Trick Kępno) dotarli do finału, gdzie przegrali 0:2 (-12, -9), ostatecznie wywalczając drugie miejsce.
Kapitalne występy naszych badmintonistek, potwierdzające ich przynależność do krajowej czołówki. Potwierdzają to dwa złote medale Wiktorii Dąbczyńskiej, dwa srebrne Zuzanny Glijer, srebrny i brązowy Izabeli Pajek. A więc mamy trzy muszkieterki z Suchedniowa, o których z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy. (więcej zdjęć na fanpage)