czwartek, 27 października 2016

Badmintonistki z "Jedynki" mistrzyniami województwa

We wtorek, 25 października w hali sportowej w Zagnańsku odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie. Miło nam poinformować, że w zmaganiach dziewcząt najlepszą okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 grająca w składzie. Julia Pajek, Roksana Biela i Martyna Stando. Dziewczyny z "Jedynki" pokonały kolejno drużyny z Zagnańska 3:1, Miedzierzy 3:1, Morawicy 3:0 i w finale Marię Obarę, Marlenę Matlę, Sandrę Skarbek ze Szkoły Podstawowej w Ostojowie 3:1. Nagrodą oprócz tytułu Mistrzyń Województwa w kategorii szkół podstawowych jest reprezentowanie naszego województwa w Mistrzostwach Polski, które rozegrane zostaną na wiosnę przyszłego roku. W rywalizacji dziewcząt w końcowej klasyfikacji na 17 szkół, pierwsze trzy miejsca przypadły dla naszych, ponieważ zwyciężyła SSP nr 1, przed SSP Ostojów i SSP nr 3 grająca w składzie: Joanna Więckowska, Urszula Markiewicz, Natalia Garbala. Gratulujemy!
Wśród chłopców rywalizowało 19 szkół podstawowych. Zwyciężyła SP nr 27 z Kielc, przed SP Miedzierza i SSP Ostojów. "Trójka" uplasowała się w przedziale miejsc 5-8. Chłopcy z Ostojowa grający w składzie: Szymon Turski, Łukasz Zolbach, Mateusz Mirek w półfinale przegrali z późniejszymi mistrzami drużyną z Kielc 0:3. Kielczanie wyeliminowali w ćwierćfinale również zespół SSP nr 3 grający w składzie: Jakub Piasta, Igor Słoma, Mateusz Więckowski. Pewnie gdyby nasze ekipy wylosowały lepszą drabinkę, miejsca mogły być lepsze, ale i tak gratulujemy dobrych występów. Sędzią głównym zawodów był Stefan Pawlukiewicz. (więcej zdjęć na fanpage).