wtorek, 3 lutego 2015

Zuzia i Iza w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Seniorów

Tak grają Zuzia i Iza.
Od 28 stycznia do 1 lutego w Sobótce k. Wrocławia były rozgrywane 51. Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie. Suchedniów reprezentowali zawodnicy "Orlicza": Magdalena Gałek, Tomasz Persona, Zuzanna Glijer, Izabela Pajek, Marcin Wnuk.
Najlepszy wynik uzyskały Zuzanna Glijer i Izabela Pajek,które w grze deblowej dotarły do ćwierćfinału i były o krok od strefy medalowej. Po bardzo dobrej grze uległy późniejszym wicemistrzyniom Monice Bieńkowskiej /Magdalenie Witek (Malow Suwałki) 0:2 (-12, -13) i zostały sklasyfikowane na miejscach w przedziale 5-8.
Pozostali reprezentanci Suchedniowa zakończyli swoje boje w przedziale miejsc 9-16. W grach pojedynczych Magdalena Gałek otarła się o ćwierćfinał przegrywając minimalnie z Karoliną Gajos (Kraków) 1:2 (18, -12, -19). Na tym samym etapie została wyeliminowana druga nasza zawodniczka Zuzanna Glijer, przegrywając z Agatą Świst 0:2 (-13, -12).
W grze deblowej mężczyzn Tomasz Persona z Mariuszem Kabatem oraz w grze mieszanej Magdalena Gałek grając z Piotrem Kowenickim (Olsztyn), Marcin Wnuk z Nikolą Koszmider (Głubczyce) i Izabela Pajek z Radosławem Wróblem (Kępno) nie przebili się do ćwierćfinału.
Pecha miał Tomasz Persona trafiając w singlu w pierwszej rundzie na późniejszego brązowego medalistę Mateusza Świerczyńskiego (Przeźmierowo).
Pomimo, że biało-niebiescy nie zdobyli medali, to ich występy należy uznać za udane, a przy odrobinie szczęścia mogli przywieźć brązowy krążek (Zuzia/Iza). W tym miejscu należy zaznaczyć, że z wyjątkiem doświadczonych Magdy i Tomasza, którzy godzą obowiązki studenckie z badmintonem, pozostali to jeszcze juniorzy. Z pewnością ten start z czasem zaprocentuje i mamy nadzieję, że z kolejnych mistrzostw seniorów reprezentanci Orlicza wrócą z medalami.