niedziela, 22 września 2019

TYLKO REMIS ORLICZA W PIŃCZOWIE

To już kolejny mecz Orlicza, w którym strzela jako pierwszy bramkę, a nawet prowadzi dwoma i nie dowozi korzystnego rezultatu do końca spotkania. Po raz kolejny biało-niebiescy odebrali lekcję, może już mniej bolesną niż w Ożarowie, ale szkoda, że tak zakończył się ten mecz. Piłkarze Orlicza nastawili się na kontry i trzeba przyznać, że wychodziły im wyśmienicie.
Przy pierwszej bramce Mateusz Tumulec dograł piłkę do Mateusza Kokoszy, a ten umieścił ją w siatce. Tuż przed przerwą kolejna kontra, Karol Świtowski strzela, bramkarz odbija piłkę, ale Piotr Solnica skutecznie dobija. Po zmianie stron miejscowi zdobywają gola po rzucie rożnym. Orły nie załamują się, przejmują piłkę w środku boiska, szybka kontra i Tomasz Staszewski strzela trzecią bramkę. Chwilowe rozprzężenie i Nida strzela gola kontaktowego. Przy stanie 3:2, nie wykorzystaliśmy okazji na podniesienie wyniku, a zrobili to gospodarze. Mecz zakończył się remisem, ale dla Orlicza była to strata dwóch punktów. - Nie mieliśmy prawa zremisować tego meczu, gdy prowadziliśmy do przerwy 2:0. Piłkarze wzorcowo wykonywali na boisku przedmeczowe założenia. Mieliśmy się cofnąć do obrony, dać grać rywalowi i zza podwójnej gardy czekać na kontry. Takie się przytrafiły i zostały wykorzystane. Co z tego, jeżeli popełniliśmy błędy w defensywie i rywale doprowadzili do remisu. Błędy ludzka rzecz, któż ich nie popełnia, ale to boli, jeżeli na wyjeździe strzela się trzy gole i tylko remisuje. Klasowy zespół nie wypuściłby zwycięstwa z rąk, ale my takim zespołem nie jesteśmy. Po raz kolejny dostaliśmy lekcję i zapłaciliśmy frycowe. Taka jest rzeczywistość, cieszmy się z tego co mamy, musimy dokończyć rundę, a w przerwie zimowej muszą być wzmocnienia, jeżeli myślimy o utrzymaniu 4 ligi w Suchedniowie. Jedynie kibice mogą być zadowoleni, ponieważ obejrzeli sześć goli - powiedział po meczu trener Mariusz Arczewski.
Nida Pińczów - Orlicz 3:3 (0:2)
0:1 Mateusz Kokosza (27')
0:2 Piotr Solnica (43')
1:2 Arkadiusz Rogala (53')
1:3 Tomasz Staszewski (63')
2:3 Marcin Piotrowski (64')
3:3 Arkadiusz Rogala (86')
Orlicz: Mateusz Ubysz - Michał Bator (65' Grzegorz Skarbek), Marcin Tacij, Michał Stawiak, Karol Świtowski - Piotr Grzejszczyk (60' Łukasz Boleń)Mateusz Kokosza, Konrad Kotte (60' Gerard Strzelec)Piotr Solnica - Mateusz Tumulec, Tomasz Staszewski (70' Adrian Niewczas).