poniedziałek, 30 września 2019

KAJA ZIÓŁKOWSKA TRZECIA W MAZOVIA JUNIOR

Kaja (z prawej) i Lena.
W ostatni weekend w Zielonce rozegrano turnieje badmintonowe w ramach XIX Mazovia Junior. W zawodach rywalizowali reprezentanci Orlicza oraz Kaja Ziółkowska występująca w barwach Wschodnia Kielce. Najlepiej wypadła Kaja wywalczając w deblu trzecie miejsce. Blisko podium był Jakub Dulemba kończąc ostatecznie rywalizację na czwartym miejscu.

Kategoria U-11
gra pojedyncza
Jakub Dulemba w półfinale przegrał z Karolem Dubielem (BKB Set Mazańcowice) 0:2 (-18, -18). W spotkaniu o trzecie miejsce uległ reprezentantowi Białorusi i ostatecznie został sklasyfikowany na 4 miejscu.
Kategoria U-13
Jakub Dulemba przegrał walkę o wejście do ćwierćfinału i został sklasyfikowany na miejscu w przedziale 9-16. Kacper Więckowski odpadł w pierwszej rundzie.
Ewa i Dominika Bartłomiejczuk, Alicja Więckowska zakończyły rywalizację na grach grupowych. Kaja Ziółkowska  (Wschodnia Kielce) odpadła w pierwszej rundzie.
gra podwójna
Kaja Ziółkowska z Leną Jachimek (Badminton School Gdynia) w półfinale przegrały z późniejszymi mistrzyniami Anną Ciereszko/Maja Janko. W małym finale pokonały Hannę Banaszak/Sonię Żwan i zajęły ostatecznie trzecie miejsce. Ewa i Dominika Bartłomiejczuk nie wyszły z grupy, zajmując drugie miejsce
mikst
Kaja z Kamilem Markusem (Korona Pabianice) odpadli w ćwierćfinale i zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8. Kacper i Alicja Więckowscy odpadli w pierwszej rundzie
Kategoria U-17
Julia Pająk, Weronika Zięba zakończyły rywalizację w grach grupowych.
Julia z Weroniką nie wyszły z grupy.
mikst
Julia w parze z Piotrem Heinke (Chojnik Jelenia Góra) nie zdołali awansować do ćwierćfinału ulegając późniejszym mistrzom.