niedziela, 28 kwietnia 2019

NIESPODZIEWANA PORAŻKA ORLICZA

Nie takiego końcowego wyniku spodziewali się suchedniowscy kibice w meczu Orlicza z Moravią Morawica. Orły w pierwszych sześciu spotkaniach rundy wiosennej odniosły komplet zwycięstw i nic nie zapowiadało, że może być inaczej. Kto wie, czy spóźnienie sędziów na zawody nie miało wpływu na wynik. Piłkarze przez 20 minut musieli podtrzymywać przedmeczowe nastawienie i na murawie było widać, że nie wychodziło to dobrze. Mało tego już w drugiej minucie goście objęli prowadzenie.
A zdobyta bramka była bardzo kontrowersyjna, ponieważ ich zawodnik był na ewidentnym spalonym. Po kolejnych pięciu minutach gry nasi obrońcy przegrywają pojedynek główkowy w polu karnym i zrobiło się 0:2. W tym okresie piłkarze Orlicza nie nadążali za akcjami rywali, nie realizowali założeń trenera, ale gdy stracili drugiego gola nastąpiła odmiana. Biało-niebiescy odzyskali kontrolę na murawie, można śmiało powiedzieć, że w tym okresie gry zdemolowali Moravię i powinni strzelić przynajmniej cztery bramki. Skończyło się tylko na jednej zdobytej przez Karola Świtowskiego.
W drugiej połowie w dalszym ciągu trwa napór Orlicza, ale w tym dniu wyraźnie nie dopisywało im szczęście. Zamiast niewykorzystanych przynajmniej trzech sytuacji stracili kolejnego gola. Tym razem z karnego. I ponownie ruszyli do przodu, Piotr Grzejszczyk wykonał rzut wolny, a Piotr Solnica zakończył go strzeleniem bramki. Na nic zdały się kolejne ataki. A gościom sprzyjało szczęście i to oni w doliczonym czasie gry ustanowili wynik. - Nie zasłużyliśmy na porażkę, Moravia nie była lepszą drużyną. W tym dniu szczęście nie było naszym sprzymierzeńcem. Nie oceniam pracy sędziów i tym razem też tego nie zrobię, ale ich spóźnienie miało wpływ na słabszy początek w naszym wykonaniu. Szkoda przerwanej serii zwycięstw, ale kiedyś musiało to nastąpić. Szkoda, że dzisiaj - podsumował spotkanie trener Mariusz Arczewski.
Orlicz - Moravia Morawica 2:4 (1:2)
0:1 Rostysław Pryjmak (2')
0:2 Arkadiusz Terech (7')
1:2 Karol Świtowski (40')
1:3 Rostysław Pryjmak (78' k.)
2:3 Piotr Solnica (83')
2:4 Szymon Czekaj (90'+5')
skład: Mateusz Ubysz - Marcin Tacij, Michał Stawiak, Łukasz Boleń, Michał Bator (80' Marek Banaczkowski) - Albert Bujakowski (46' Adrian Niewczas), Piotr Solnica, Piotr GrzejszczykKarol Świtowski - Tomasz Raczyński (65' Mateusz Tumulec), Tomasz Staszewski.