wtorek, 5 czerwca 2018

Dzień Dziecka z badmintonem

2-3 czerwca Suchedniów gościł 120 badmintonistów z 24 polskich klubów i przyjaciół ze Lwowa. Wielu zawodników startem w tym turnieju rozpoczęło  swoją przygodę z badmintonem (taką mam nadzieję ). Złoto w kategorii U-9 zdobyła zawodniczka Orlicza, uczennica SP-3 w Suchedniowie Pola Andrzejewska, miejsce piąte zajęła Zuzanna Turska również zawodniczka Orlicza i uczennica SP-Ostojów. W kategorii chłopców w U-9 trzecie miejsce zajął Jakub Chrząszcz (Orlicz), uczeń SP-Ostojów, a Aleksander Turski (Orlicz), uczeń SP-Ostojów wywalczył miejsce czwarte. Bohaterkami U-11 były zawodniczki Orlicza, Kaja Ziółkowska i Dominika Bartłomiejczuk, które dotarły do finału, a zwyciężyła Dominika Bartłomiejczuk.
Miejsce piąte zajęła Oliwia Obara z Orlicza. W U -11 wystartowali  z Orlicza: Jakub Dulemba, Kacper Więckowski, Norbert Kwaśniewski, Jan Bujnowski, Alex Wikło. Z grupy awansował tylko Alex Wikło i zajął miejsce piąte.
Równolegle z tym turniejem został przeprowadzony turniej Grand Prix Młodzików Młodszych, w którym wystartowała cała czołówka krajowa, zwyciężyli Maja Janko  i Mateusz Golas, oboje LKS Technik Głubczyce.
Zawodnicy Orlicza zagrali dużo dobrych meczów, ale nie zdołali awansować z grup. Dużo pracy przed nami, na Ich sukcesy musimy trochę poczekać, ale z nadzieją i wiarą będziemy dalej pracować z: Emilia Szumielewicz, Alicja Więckowska, Kaja Ziółkowska, Gabriela Winkler, Ewa Bartłomiejczuk, Dominika Bartłomiejczuk, Szymon Turski, Mikołaj Chrzanowski, Kacper Więckowski, Filip Obarski, Jakub Dulemba.
Gratulacje dla najmłodszych naszych zawodników, którzy stanęli na podium, podziękowania dla Wszystkich za sportową, ambitną walkę .
Dziękuję Wszystkim , którzy pomogli przeprowadzić ten turniej.
Podziękowania dla sponsorów: Bank Spółdzielczy w Suchedniowie, Cukiernia Lazur, Firmie MAXOL, Panom Więckowskim - właścicielom sklepów spożywczych.