niedziela, 24 czerwca 2018

Zakończenie sezonu tenisa stołowego

Przy okazji II Pucharu Gór Świętokrzyskich rozgrywanego w Bilczy pod patronatem Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Burmistrza Miasta i Gminy Morawica oraz Posła RP Krzysztofa Lipca odbyło się uroczyste wyręczenie nagród za rozgrywki ligowe w województwie świętokrzyskim w sezonie 2017/2018. Okazały puchar - o czym już pisałem - za zwycięstwo w II lidze świętokrzyskiej z rąk Prezesa ŚOZTS Roberta Janusa oraz Burmistrza Morawicy odebrał Maciej Glijer - Prezes STS Orlicz 1924 Suchedniów. Przypomnijmy, że zwycięstwo w lidze dało awans tenisistom stołowym do II ligi łódzko-świetokrzyskiej, w której to drużyna z Suchedniowa zamierza walczyć o najwyższe cele, czyli awans do I ligi.
Turniej rozgrywany już po raz drugi cieszył się sporym zainteresowaniem. W kategorii open wystąpiło ponad 60 zawodników i zawodniczek. Klub z Suchedniowa reprezentowali w nim bracia Bartosz i Michał Majcherowie. Pierwsza faza turnieju polegała na eliminacjach rozgrywanych systemem grupowym. Obaj gracze Orlicza nie mieli większych problemów z uzyskaniem awansu do turnieju głównego, gdzie 24 najlepszych zawodników walczyło o zwycięstwo w całym turnieju. Michał Majcher w pierwszej rundzie mierzył się z doświadczonym graczem Pyzikiem i uległ mu 1:3. Ostatecznie zakończył turniej na 13 miejscu po wygranej z Mędreckim 3:1 i porażce z Łyżwińskim 0:3. Z kolei Bartosz Majcher najpierw ograł Chudzickiego 3:2, a następnie pokonał Łyjaka 3:1. W ćwierćfinale okazał się lepszy od Przesmyckiego 3:1. W półfinale wygrał 3:2 z Jakubem Chmielowskim występującym w II ligowym klubie z Przemyśla. W finale musiał jednak uznać wyższość Adama Marczaka z Energetyka Łódź 0:3 i zdobył srebrny medal. III miejsce dla Jakuba Kuźmicza z Ostródzianki Ostróda. Gratulujemy!
(info: STS Orlicz 1924)