poniedziałek, 11 czerwca 2018

Bardzo dobry występ badmintonistów w Warszawie

Aleksandra Pająk.
W niedzielę, 10 czerwca w Warszawie odbył się turniej badmintonowy Warsaw Open w kategorii juniorów i młodzików. W zawodach rywalizował grupa reprezentantów Orlicza. Był to bardzo dobry start, ponieważ nasi badmintoniści aż czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium i raz na drugim. W kategorii młodzików, w deblu Julia Pajek i Julia Pająk w finale pokonały Joannę Kulawiak/Martę Styczyńską (AZSUW Warszawa) 2:0 (20, 9).
W singlu Julia Pajek przegrała w finale ze Styczyńską 0:2 (-20, -15) i zajęła drugie miejsce, a Julia Pająk w grze o trzecie miejsce uległa Natalii Lenczewska (SKB Suwałki) 1:2 (15, -13, -19).
W kategorii juniorów Miłosz Miernik w finale singla wygrał z Jakubem Melaniuk (Milenium Warszawa) 2:0 (11, 20) i zajął pierwsze miejsce. Antoni Strzelec zakończył rywalizację na miejscu 8/9, a Andrzej Pięta nie wyszedł z grupy. W grach badmintonistek Aleksandra Pająk zdobyła pierwsze miejsce pokonując w finale Zofię Tomczak (ABRM Warszawa) 2:1 (-17, 19, 13), Weronika Zięba była 6, a Oliwia Kocz zakończyła zawody w grupie. W mikście Miernik/Pająk w finale wygrali dwa mecze i zdobyli pierwsze miejsce. W deblu Pięta/Strzelec zajęli czwartą lokatę, a Kocz/Zięba zakończyli na grach grupowych.