środa, 4 stycznia 2017

Program Regionalny na rzecz aktywizacji zawodowej osób długotrwale bezrobotnych


W roku obecnym skarżyski PUP jest jednym z czterech urzędów pracy województwa świętokrzyskiego, który będzie realizował Program Regionalny skierowany do osób długotrwale bezrobotnych. Budżet projektu na aktywizację tej defaworyzowanej grupy bezrobotnych wynosi 800.000zł.
Do udziału w Programie Regionalnym zapraszamy osoby bezrobotne spełniające łącznie następujące warunki:
1. są zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej,
2. ustalono dla nich II profil pomocy (bezrobotni wymagający wsparcia) w rozumieniu art. 33 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy,
3. posiadają status osoby długotrwale bezrobotnej w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy t.j. bezrobotni pozostający w rejestrze powiatowego urzędu pracy łącznie przez okres ponad 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat, z wyłączeniem okresów odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych.
W ramach Programu Regionalnego w roku 2017 udzielimy wsparcia min. 110 osobom długotrwale bezrobotnym poprzez poniższe formy aktywizacji zawodowej:

1. Staże.
2. Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.
3. Refundacje kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego.
4. Szkolenia grupowe w tematyce:
a. kurs spawania spoinami pachwinowymi blach i rur oraz spoinami czołowymi blach metodą MAG 135,
b. szwaczka,
c. stolarz - monter mebli wraz z modułem - rysunek techniczny,
d. sprzedawca / Magazynier z obsługą wózków jezdniowych podnośnikowych, użytkowych programów komputerowych, terminali płatniczych oraz kasy fiskalnej.
Szkolenia w trybie indywidualnym.
Ad. 1) W ramach projektu będą realizowane staże na okres 6 m-cy lecz nie później niż do 30 listopada 2017r. zawierające deklarację dalszego zatrudnienia w ramach stosunku pracy na co najmniej jeden miesiąc w pełnym wymiarze czasu pracy.
Ad. 2 i 3) Wysokość udzielanych jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej oraz refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego  wynosi 20.000 zł. W celu zwiększenia szansy przetrwania firmy na rynku, osoby bezrobotne przed podpisaniem umowy o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej  muszą odbyć 30 godzinne szkolenie „Krok do biznesu" (za wyjątkiem osób, które udokumentują wcześniejsze uczestnictwo w szkoleniach lub kursach z zakresu przedsiębiorczości).  Szkolenie umożliwi wszystkim zdobyć niezwykle cenne umiejętności praktyczne w zakresie prowadzenia firmy w polskich uwarunkowaniach ekonomicznych i podatkowych.
Ad. 4) W przypadku szkoleń grupowych w pierwszej kolejności będą kwalifikowane osoby, które uprawdopodobnią podjęcie zatrudnienia po ukończeniu kursu w ramach stosunku pracy na co najmniej jeden miesiąc w pełnym wymiarze czasu pracy.
Ad. 5) W przypadku osób, dla których ukończenie szkolenia w trybie indywidualnym jest niezbędne do podjęcia zatrudnienia, wymagana jest deklaracja zatrudnienia od przyszłego pracodawcy na okres nie krótszy niż 3 miesiące w wymiarze co najmniej ½ etatu lub na umowę zlecenie na okres nie krótszy niż 3 miesiące z wynagrodzeniem równym lub wyższym od minimalnego wynagrodzenia za pracę.
Wszystkich zainteresowanych bezrobotnych spełniających powyższe kryteria prosimy o kontakt ze swoim Doradcą Klienta. Formularze rekrutacyjne oraz wnioski będą przyjmowane od 9 stycznia 2017r.
(źródło: PUP)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz