niedziela, 15 stycznia 2017

Wygrane badmintonistów w turnieju kwalifikacyjnym

W sobotę, 14 stycznia w suchedniowskiej hali sportowej został rozegrany Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie. Bardzo dobrze wypadli reprezentanci Orlicza, którzy sześciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.
Junior młodszy U-17
W grze pojedynczej chłopców pierwsze miejsce wywalczył Miłosz Miernik, który we wszystkich pojedynkach nie stracił nawet seta. W rywalizacji dziewcząt swoją klasę pokazała Aleksandra Pająk wygrywając w finale z kadrowiczką Dominiką Kwaśnik 2:0 (18, 23). Druga nasza zawodniczka Patrycja Arabasz odpadła w eliminacjach nie wychodząc ze swojej grupy.
W deblu dwie pierwsze lokaty przypadły naszym badmintonistkom. Pająk grając w parze z Kwaśnik wygrały turniej, a na drugim miejscy uplasowała się Arabasz grając z Julią Jackowską. Wśród chłopców Andrzej Pięta z Dawidem Piwowarczykiem zakończyli zawody na trzecim miejscu.
W mikście najlepsza była para Miernik z Kwaśnik, a Pająk z Mateuszem Wudarskim zajęli drugie miejsce.
Młodzik U-15
W finale gry pojedynczej dziewcząt spotkały się zawodniczki Orlicza. Julia Pająk w wygrała z Weroniką Zięba 2:1 (15, - 19, 14), natomiast Aleksandra Pawlukiewicz nie wyszła z grupy. W rywalizacji chłopców Andrzej Pięta przegrał w półfinale, a Dawid Piwowarczyk nie wyszedł z grupy.
W deblu triumfowała Zięba z Zuzanną Jankowską, a Pająk z Pawlukiewicz ukończyły zawody na trzecim miejscu.
W mikście Pająk z Patrykiem Panasiewiczem zajęli drugie miejsce, a Zięba z Olafem Warneckim nie wyszli z grupy.