sobota, 27 sierpnia 2016

Rekordowa wygrana Orlicza

Tak się zaczęło.
Takiej gry jak w drugiej połowie w meczu z Lechią oczekiwali suchedniowscy kibice od zawodników Orlicza. Pierwsza połowa nie zapowiadała tak zdecydowanej wygranej, być może wpływ na wydarzenia na boisku miała wysoka temperatura, sędzia nawet zarządził przerwę aby zawodnicy mogli się schłodzić wodą.
Od pierwszego gwizdka sędziego spotkanie toczyło się pod dyktando Orłów, ale brakowało zdecydowania w sytuacjach podbramkowych. Tak było do 39 minuty, kiedy Michał Bator zagrał z rzutu rożnego na główkę Marcina Tacija i biało-niebiescy prowadzili 1:0.
Początek drugiej połowy wyglądał podobnie jak pierwsza, z tym, że akcje Orlicza były groźniejsze. W 60 minucie Grzegorz Skarbek uderzył z wolnego, ale piłka trafiła w słupek. W tym miejscu warto odnotować zmianę w naszej drużynie, gdy w 64 minucie wszedł na murawę Maciej Banaczkowski. Było to "wejście smoka", ponieważ w pierwszym kontakcie z piłką strzelił bramkę! Po 120 sekundach Tomasz Staszewski przeprowadził rajd lewą stroną, wrzucił piłkę w pole karne, a Karol Świtowski pewnym uderzeniem umieścił ją w siatce. Kibice nie zdążyli jeszcze usiąść , gdy tym razem Karol po identycznym rajdzie dograł piłkę do Macieja Banaczkowskiego i zrobiło się 4:0. Goście próbowali zmienić niekorzystny wynik i udało im się tego dokonać, po podyktowaniu przez sędziego rzutu karnego za zagranie ręką przez Pawła Jarząba. Odpowiedź Orłów była nieomal natychmiastowa, gdy Maciej Banaczkowski wyłożył piłkę Staszewskiemu, a ten po ograniu bramkarza umieścił piłkę w pustej bramce. Na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry Skarbek dograł do Kamila Moskala, który ustalił wynik meczu. Szkoda tylko, że w 90 minucie Jarząb ujrzał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.
Niech żałują ci, którzy zostali w domu i nie widzieli tak przekonywującego zwycięstwa Orlicza. Po raz ostatni biało-niebiescy różnicą pięciu bramek wygrali w Kielcach z Orlętami (5:0).
Orlicz - Lechia Strawczyn 6:1 (1:0)
1:0 Marcin Tacij (39')
2:0 Maciej Banaczkowski (65')
3:0 Karol Świtowski (67')
4:0 Maciej Banaczkowski (68')
4:1 Tomasz Raczyński (76' karny)
5:1 Tomasz Staszewski (78')
6:1 Kamil Moskal (85')
Orlicz: Sebastian Drogosz - Marek Banaczkowski, Marcin Tacij, Mateusz Sikora, Robert Notzel -  Michał Bator (64' Maciej Banaczkowski), Paweł Jarząb, Piotr Solnica (83' Daniel Lasota), Karol Świtowski - Grzegorz Skarbek (89' Krzysztof Bałchanowski), Tomasz Staszewski (80' Kamil Moskal).