niedziela, 21 sierpnia 2016

Kiks za dwa punkty

O wielkim pechu mogą mówić piłkarze Orlicza po meczu z Zenitem Chmielnik. Spotkanie zakończyło się remisem, ale trzy punkty powinny pozostać w Suchedniowie. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego z Radomia zaczął padać deszcz, który później zamienił się w ulewę z wyładowaniami atmosferycznymi. W tych anormalnych warunkach lepiej radzili sobie goście, ale sytuacje bramkowe wypracowywali biało-niebiescy. Po jednej z akcji prawą stroną piłka trafiła w pole karne chmielniczan, odbiła się od Grzegorza Skarbka i trafiła do Tomasza Staszewskiego. Gol, Orlicz prowadził 1:0. Po zmianie stron w 76 minucie powinno być po meczu, niestety Staszewski będąc sam na sam z bramkarzem przyjezdnych trafił w słupek. Gdy do zakończenia spotkania została 1 minuta i kibice byli pewni, że Orły wygrają, nastąpiła katastrofa - niegroźna wrzutka z prawej strony, piłka zmierza za linię końcową, łapie ja nasz golkiper i wypuszcza(!), napastnik gości z najbliższej odległości skierował ja do siatki. W doliczonym czasie wynik nie uległ zmianie i w ten sposób Orlicz w dwóch meczach stracił 4 punkty (z GKS remis, przy nie strzelonym karnym).
Orlicz - Zenit Chmielnik 1:1 (1:0)
1:0 Tomasz Staszewski (24')
1:1 Marcin Piotrowski (89')
Orlicz: Sebastian Drogosz - Marek Banaczkowski, Marcin Tacij, Mateusz Sikora, Robert Notzel -  Michał Bator (74' Kamil Moskal), Grzegorz Skarbek, Paweł Jarząb, Piotr Solnica, Karol Świtowski (86' Piotr Mądzik) - Tomasz Staszewski (89' Paweł Działak).