niedziela, 1 maja 2016

Orlicz wygrał w Chmielniku!

Fragment meczu (fot. Bartek Turski)
Biało-niebiescy w sobotę wygrali bardzo ważny mecz, jeżeli chodzi o układ w tabeli. Dzięki wygranej w Chmielniku z Zenitem 3:1 oddalili się od strefy spadkowej. Samo spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Orłów. Po kilku nieudanych próbach, w 12. minucie po rzucie rożnym Orlicz za sprawą Kamila Moskala objął prowadzenie. Napór biało-niebieskich trwał dalej, padła druga bramka, niestety arbiter nie uznał gola, ponieważ dopatrzył się faulu na bramkarzu, a ponadto był spalony. W 30. minucie po kontrze w wykonaniu Krzysztofa Rzeszowskiego i Kamila, ten ostatni zdobywa swoją drugą bramkę, a po 100 sekundach Karol Świtowski dobija gospodarzy strzelając trzecią bramkę, ponownie po asyście Rzeszowskiego. Jeszcze przed przerwą miejscowi zdobywają gola z rzutu karnego. Po zmianie stron obie drużyny miały swoje szanse na gole, ale wynik spotkania nie uległ zmianie. W tym miejscu należy podkreślić, że nasza drużyna kończyła mecz w 9., gdyż sędzia pokazał czerwone kartki (za drugie żółte) Świtowskiemu (85') i Jarząbowi (88').
Zenit - Orlicz 1:3 (1:3)
0:1 Kamil Moskal (12')
0:2 Kamil Moskal (30')
0:3 Karol Świtowski (32')
1:3 Arkadiusz Rogala (43' k.)
Orlicz: Michał Ścisłowicz - Michał Bator, Dariusz Górecki, Mateusz Sikora, Robert Notzel (65' Maciej Banaczkowski) - Krzysztof Rzeszowski, Karol Świtowski,  Kamil Moskal (60' Grzegorz Skarbek), Paweł Jarząb - Maciej NowakMarek Banaczkowski (55' Mariusz Galus, 85' Piotr Mądzik).