wtorek, 8 grudnia 2015

Mikołajki z badmintonem

Zaplanowane ogólnopolskie turnieje badmintona na mikołajkowy weekend z powodu awarii oświetlenia na naszej hali zostały przeniesione na halę sportową w Scholasterii.
W sobotę odbył się turniej młodzików młodszych, aż trzy medale zdobyła nasza zawodniczka Małgorzata Dulęba - w grze pojedynczej wywalczyła brąz, ulegając w półfinale mistrzyni turnieju Marlenie Gregor (Strzelce Opolskie) 16-21/18-21, drugi brąz Małgosia wywalczyła z Olą Pawlukiewicz w deblu, a najcenniejszy złoty z Andrzejem Piętą, po emocjonującym meczu wieczoru, wywalczyła w finale miksta pokonując parę Marlena Gregor Piotr Stachowicz (Strzelce Opolskie) 21-14/8-21/24-22.
Drugie złoto dla Orlicza zdobyła grająca z turnieju na turniej coraz lepiej Weronika Zięba, która grała z Marleną Gregor i w finale pokonały parę z Babic Julia Miśko/Weronika Szemplińska 14-21/21-11/21-13, mocna para z Babic wyeliminowała w grupie naszą najlepszą parę w tej  kategorii Julia Pajek/Julia Pająk. Nasze Julie gry singlowe zakończyły w ćwierćfinałach. Dawid Piwowarczyk nie zdołał awansować z grupy w singlu i deblu.
W niedzielę odbył się turniej elity i juniorów młodszych. Kolejne medale dla Orlicza zdobyli nasi starsi zawodnicy, którzy studiują i trenują poza Suchedniowem: Tomasz Persona miejsce drugie, w finale uległ Maciejowi Ociepa (Częstochowa) 22-24/13-21, w debla z Kacprem Czerwińskim również drugie miejsce, przegrali z Mariusz Kabat /Marcin Kalitka 16-21/15-21.
Marcin Wnuk i Magda Łukasiak zdobyli złoto w mikście. Magda dwa miejsca drugie wywalczyła w singlu i w deblu z Kamilą Morawską. W turnieju zagrali również Filip Przyjemski i Krzysztof Glijer, nie awansowali z grup.
W juniorach młodszych dobrze zagrała Katarzyna Zięba, wygrała singla pokonując w finale Urszulę Trusińską z Marek 21-18/25-23, wygrała również miksta z Miłoszem Miernikiem, w finale ograli parę z Częstochowy Jan Lewandowski/Aleksandra Piotrkowska 21-18/20-22/21-16. Miłosz dorzucił brązowy krążek w singlu, w półfinale uległ Michałowi Matysiakowi z Zalesia  17-21/18-21. (Aleksandra Dąbczyńska). (więcej zdjęć na fanpage)..