poniedziałek, 21 grudnia 2015

Kolejne złoto na mistrzostwach Polski!!!

Z bardzo mocnym przytupem zakończyli rok badmintoniści Orlicza, którzy zdobyli dwa złote medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski! Tydzień temu Wiktoria Dąbczyńska, Zuzanna Glijer, Izabela Pajek i Aleksandra Pająk okazały się najlepsze wśród juniorów młodszych. Ta sama drużyna, z jedną zmianą, zamiast Glijer wystąpiła Katarzyna Zięba powtórzyła wynik i stanęła na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Nasze dziewczęta wygrały z ABRM Warszawa 4:1, Energią Lubliniec 4:1, Kiko Zamość 5:0 i z Unią Bieruń 3:1.
O krok od medalu była nasza młodsza drużyna, która startowała w młodzikach młodszych w składzie: Julia Pajek, Julia Pająk, Małgorzata Dulęba, Aleksandra Pawlukiewicz i Weronika Zięba. Dziewczęta pokonały Technika Głubczyce 4:1, Hubal Białystok 5:0. W meczu o brązowy medal uległy 0:3 Plesbad Pszczyna i uplasowały się na czwartym miejscu, co jest dla nich dużym sukcesem.
Gratulujemy wszystkim medalistkom mistrzostw Polski w 2015 roku jak i pozostałym zawodniczkom i zawodnikom sekcji badmintonowej w Orliczu i życzymy przynajmniej powtórzenia ich w przyszłym roku. Gratulujemy również trenerom Aleksandrze Dąbczyńskiej i Stefanowi Pawlukiewiczowi, ponieważ bez ich wkładu nie byłoby tych sukcesów. (więcej zdjęć na fanpage).