czwartek, 5 listopada 2015

Trzy medale na Słowacji

Wiktoria na trzecim miejscu.
Badmintonistki Orlicza Wiktoria Dąbczyńska i Zuzanna Glijer z Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji przywiozły trzy brązowe medale. Wiktoria aktualnie najlepsza singlistka Polski w kategorii U-17 pokonała w ćwierćfinale Szwajcarkę Sereinę Hofstetter 21:18/21:8, w półfinale uległa "jedynce turniejowej" Czeszce  Terezie  Svabikovej 10:21/ 20:22.
W deblu z Olą Goszczyńską dotarły do półfinału i po dobrej grze przegrały z późniejszymi mistrzyniami turnieju Ukrainkami Maryną IIyinskaya /Anną Mikhalkovą 13:21/18:21. Z tą samą  ukraińską parą  w ćwierćfinale przegrała Zuzanna Glijer/Karolina Władzińska. W grze mieszanej Wiktoria z Robertem Cybulskim w ćwierćfinale została wyeliminowana również przez ukraińską parę Darylo Bosniuk/Maryna Iiyinskaya 14:21/14:21.
Zuzanna Glijer medal brązowy wywalczyła w grze mieszanej z Michałem Kikosickim. W półfinale Zuzia i Michał stoczyli wyrównany pojedynek z polską parą Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska 8:21/20:22, późniejszymi złotymi medalistami Słowak Junior 2015.
Nasza reprezentacja w YONEX SŁOWAK JUNIOR 2015 zdobyła 6 medali, złoto w mikście, srebro w deblu mężczyzn, dwa brązy w deblu kobiet, brąz w mikście i brąz w singlu kobiet.
Gratulacje dla reprezentacji i szczególne podziękowania dla naszych badmintonistek Zuzy i Wiktorii za zdobyte medale w tak mocnej obsadzie.
Kolejny międzynarodowy sprawdzian nasze zawodniczki będą miały 20-22 listopada podczas Czech Junior Orlova 2015.