wtorek, 17 listopada 2015

Seniorzy na podium

Marek Gałczyński.
W niedzielę, 15 listopada w Warszawie odbył się turniej Grand Prix Victoria Seniorów w badmintonie, w którym z powodzeniem grali reprezentanci Suchedniowa stając czterokrotnie na podium. Nie po raz pierwszy nasz debel Marek Gałczyński/Tomasz Stopa okazał się najlepszy w kategorii wiekowej MD 35 w grach podwójnych. W rozgrywce finałowej wygrali trzy mecze w stosunku 2:0 i raz przegrali 1:2 (w decydującym secie 19:21). Wystarczyło to jednak do zajęcia pierwszego miejsca.
Marek Gałczyński powtórnie stanął na najwyższym podium, tym razem w mikście. W kategorii XD 40 grając z Eweliną Bracha wygrali wszystkie mecze, tracąc tylko 2 sety.
Bardzo blisko wygrania swojej kategorii WS 25 w grze pojedynczej była Monika Janduła, która w decydującym meczu przegrała z Klaudią Moreń 19:21, 19:21. Ostatecznie została sklasyfikowana na drugim miejscu.
Na najniższym stopniu podium, a więc trzecie miejsce wywalczyli Tomasz Stopa i Monika Janduła w mikście w kategorii XD 30. I tutaj nasi zawodnicy byli bardzo blisko drugiego miejsca, które przegrali w trzech setach, a decydujący 18:21.
Gratulujemy bardzo dobrych występów. Wyniki potwierdzają, że suchedniowscy badmintoniści liczą się nie tylko w kategoriach młodzieżowych, ale i seniorów.