poniedziałek, 16 listopada 2015

Sobota z mistrzem

AKADEMIA ROBERTA MATEUSIAKA  14 listopada w Warszawie zorganizowała Ogólnopolski Turniej Młodzików Młodszych i Młodzików,w którym wystartowali młodzi badmintoniści Orlicza.
Robert Mateusiak to olimpijczyk z Sydney, Aten, Pekinu, Londynu, mistrz Europy w grze mieszanej, sympatyczny chłopak, który cały dzień oglądał zmagania młodych badmintonistów, wręczał medale i dyplomy zwycięzcom.
Przy Mistrzu świetnie zaprezentowali się nasi zawodnicy, którzy zdobyli 7 medali. Aleksandra Pająk w finale pokonała Paulinę Hankiewicz  z Warszawy 21-15/21-19, w deblu z Pauliną Karską z Łodzi zdobyła drugie złoto.
Dobrze rozwija się nasz młodziutki przyszłościowy debel Julia Pajek/Julia Pająk, który wygrał w Warszawie, a Julia Pajek drugi medal srebrny wywalczyła w grze singlowej. W tej samej kategorii-młodzik młodszy Weronika Zięba zdobyła dwa medale, w singlu była trzecia, w grze mieszanej z Franciszkiem Dera Ostrów Wielkopolski druga.
Siódmy medal brązowy dla Orlicza  wywalczyli młodzicy Wojciech Obarski /Norbert Sołkiewicz w grze deblowej.
PS. Pamiętam Roberta Mateusiaka jako małego chłopca ,który na siłę był przyprowadzany na turnieje badmintona,jego talent odkrył Robert Panasiewicz trener Poloneza Warszawa i walczył z Robertem i jego rodzicami ,by trenował badmintona.Robert jak większość chłopców kopał piłkę i robił to bardzo dobrze ,zabiegali o niego również trenerzy tenisa stołowego ,w którym był równie świetny,jednak wybrał badminton!. (Aleksandra Dąbczyńska, więcej zdjęć na fanpage KLIKNIJ).