niedziela, 22 listopada 2015

Medale Wiktorii i Zuzi w Czechach!

Od lewej Wiktoria i Zuzia
(fot. Paweł Lenkiewicz).
W dniach 20-22 listopada został rozegrany turniej Czech Junior 2015 w badmintonie. Bardzo dobrze zagrała w nim reprezentacja Polski zdobywając 5 medali, w tym 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy. Wkład w ten dorobek miały zawodniczki Orlicza Suchedniów: Wiktoria Dąbczyńska i Zuzanna Glijer przywożąc 3 medale
Wiktoria zdobyła złoto w deblu grając w parze z Aleksandrą Goszczyńską, w finale wygrały 2:0 (10, 14) z ... Zuzanną Glijer/Karoliną Władzińską. A więc rozgrywka finałowa była wewnętrzną sprawą reprezentantek Polski!. Złoto dla Wiktorii, srebro dla Zuzi.
Drugi krążek, tym razem brązowy, Wiktoria wywalczyła wspólnie z Robertem Cybulskim w mikście. W półfinale przegrali z parą Czeską Michal Hubacek/Monika Svetnickova 0:2 (-16, -19).