czwartek, 3 września 2015

Suchedniowianie biegają w Crossrun!

Piotr na podium w Zagnańsku.
Mało kto wie, że MTBCross Maraton to nie tylko wyścigi rowerowe. Otóż na tych samych trasach rywalizują również biegacze, a wśród nich reprezentanci Suchedniowa. Piotr Bałchanowski i Maciej Grabowski startują w półmaratonach i trzeba przyznać, że czynią to z powodzeniem. W porównaniu z klasycznymi półmaratonami trasy Crossrun są o wiele trudniejsze i wymagają od uczestników dobrego przygotowania.
Piotr Bałchanowski uczestniczył w trzech biegach, na pięć rozegranych. W Kielcach 20 czerwca w klasyfikacji open zajął bardzo dobre piąte miejsce z czasem 1.59.05, co dało mu w jego kategorii wiekowej M2 pierwszą lokatę! W kolejnych zawodach, rozegranych 8 sierpnia w Zagnańsku zajął 9 miejsce - 2.19.47 M2 (2), a 30 sierpnia w Łącznej był 17 - 1.54.55 M2 (4).
Maciej Grabowski startował tylko w Kielcach, gdzie zajął 14 miejsce z czasem 2.22.24, co dało mu drugą lokatę w M2.
W klasyfikacji generalnej (4 starty) Piotr Bałchanowski w swojej kategorii zajmuje 4 miejsce - 912 punktów, a Maciej Grabowski jest 6 - 418 pkt.