poniedziałek, 15 czerwca 2015

Trzy medale Mistrzostw Polski badmintonistów

Trzy medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych wywalczyli przedstawiciele Orlicza w Białymstoku na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w badmintonie, która odbyła się w dniach 12-14 czerwca. W reprezentacji województwa świętokrzyskiego wystąpili: Zuzanna Glijer, Wiktoria Dąbczyńska, Izabela Pajek, Katarzyna Zięba, Patryk Kwaśniewski, Marcin Piwowar. Suchedniowianie zdobyli dwa złote i jeden brązowy medal.
Mistrzynią Polski w grze pojedynczej została Wiktoria Dąbczyńska, która bez straty seta dotarła do finału, w którym pokonała Urszulę Karwowską (UKS Milenium Warszawa) 21:14, 21:9. Drugie złoto po emocjonującym finale wywalczyła para Zuzanna Glijer /Izabela Pajek, Dziewczyny wygrały z utytułowaną parą kadrową Magdalena Świerczyńska (UKS Baranowo)/Karolina Władzińska (KKS Ruch Piotrków Tryb.) 21:19, 21:19. Trzeci krążek, a zarazem swój drugi, tym razem brązowy zdobyła Izabela Pajek w grze mieszanej z Radkiem Wróblem z Kępna, którzy w półfinale ulegli parze z Łodzi Michał Kikosicki /Aleksandra Kołodziej 19:21, 13:21. Ta sama para w ćwierćfinale pokonała Wiktorię Dąbczyńską i Roberta Cybulskiego.
Blisko medalowej strefy była Katarzyna Zięba z partnerką z UKS Baranowo Aleksandrą Felską, ale przegrały w ćwierćfinale z Anetą Gadomską (UTS Akro-Bad Warszawa)/Urszulą Karwowską (Milenium Warszawa) 19:21, 16:21. Również Zuzanna Glijer w singu odpadła na tym samym poziomie po przegranej z Urszulą Karwowską 17:21, 21:10, 21:23. Ostatecznie nasze zawodniczki zajęły miejsca w przedziale 5-8
Patryk Kwaśniewski i Marcin Piwowar zakończyli gry w pierwszej rundzie.
Dobra gra, a co za tym idzie wywalczone medale i miejsca w ćwierćfinałach miały swoje odbicie w klasyfikacji klubowej, gdzie Orlicz zajął pierwszą lokatę!

Gratulacje dla zawodników za wspaniałą sportową postawę, za godne reprezentowanie naszego województwa, miasta, klubu oraz ich trenerów Aleksandry Dąbczyńskiej i Stefana Pawlukiewicza. (więcej zdjęć na fanpage).