czwartek, 4 czerwca 2015

Triumfy badmintonistów w Warszawie

W niedzielę, 31 maja juniorzy młodsi i młodzicy Orlicza zaliczyli udane występy w Warszawie. Dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. W grze mieszanej Wiktoria Dabczyńska grając w parze z Tymoteuszem Malikiem (Tarnobrzeg) w finale wygrali z Konradem Płochem /Aleksandrą Ptak 21:13/21:15. Również w grze deblowej Wiktoria z Izabelą Pajek odniosły zwycięstwo w finale pokonując Agnieszkę Foryty/Aleksandrę Ptak  21:18/20:22/21:15.
W grze pojedynczej Wiktoria wygrała 10 spotkań, przegrała dopiero w finale z Karoliną Władzińską 19:21/8:21. W mikście Iza Pajek i Radosław Wróbel nie zdołali awansować z grupy. Dla Wiktorii Dąbczyńskiej i Izabeli Pajek był to ostatni sprawdzian przed finałem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która jest jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych. Juniorzy młodsi w składzie: Wiktoria Dąbczyńska, Izabela Pajek, Zuzanna Glijer, Katarzyna Zięba, Marcin Piwowar, Patryk Kwaśniewski będą walczyć o medale na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Białymstoku w dniach 12-14 czerwca.
W kategorii młodzików bardzo  dobrze zagrali Aleksandra Pająk i Miłosz Miernik, którzy zwyciężyli w grach pojedynczych i grze mieszanej.