środa, 10 czerwca 2015

Medale seniorów w badmintonie

W dniach 6-7 czerwca w Katowicach rozegrano 36 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie. Bardzo dobrze wypadli reprezentanci Suchedniowa, którzy wywalczyli 4 medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli debliści Marek Gałczyński/Tomasz Stopa, którzy w finale w kategorii wiekowej MD 45 pokonali drugą suchedniowską parę Zbigniewa Przyjemskiego/Stanisława Wikło 21:15, 21:17. Tak więc złoto przypadło dla pary Gałczyński/Stopa, a srebro dla Przyjemskiego/Wikło.
Drugie złoto wywalczył Stanisław Wikło grając z Marią Brzeźnicką, w grach finałowych (XD 50) odnieśli komplet 3 zwycięstw nie tracąc nawet seta.
Medal brązowy (XD 30/25) przypadł Markowi Gałczyńskiemu i Joannie Stobieckiej, którzy przegrali w półfinale 16:21, 22:20, 19:21.
Nie udało się przebić do strefy medalowej naszemu mikstowi Tomasz Stopa/Janduła Monika i Karolinie Olejarz z Łukaszem Szmel.