poniedziałek, 3 czerwca 2013

Dawid mistrzem województwa!

W dniu 21 maja na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Szkół Gimnazjalnych w lekkiej atletyce.
W zawodach z powodzeniem startowali uczniowie suchedniowskiego Gimnazjum. W blasku złota wrócił Dawid Zolbach, który został mistrzem województwa w biegu na 100 metrów z czasem 12,03 sekundy. Dawid jeszcze szybciej pobiegł w eliminacjach uzyskując 12,02 sekundy, co jest nowym rekordem szkoły. Poprzedni należał od roku 2004 do Łukasza Wójcika i wynosił 12,66 sekundy.
Ponadto biegali również Paweł Działak (12,53), Cezary Maciński (12,81) i Bartłomiej Graba (13,64). Wymienieni uczniowie startowali w sztafecie 4x100 metrów i z czasem 50,09 s wywalczyli szóstą lokatę w województwie, bijąc po drodze rekord szkoły, który od roku 2001 wynosił 56,44 sekundy.
Szkołę reprezentowały również dwie uczennice rywalizujące w pchnięciu kulą. Weronika Furmańczyk pchnęła na odległość 7,59 m, a Daria Białek 7,17 m, co dało im lokaty w drugiej dziesiątce.