Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD to dynamiczna organizacja, która swoją działalność rozpoczęła we wrześniu 2016 roku. Od tego czasu zyskała uznanie jako aktywna i zaangażowana instytucja, dedykująca się różnym inicjatywom. Jednym z ich najbardziej prestiżowych osiągnięć jest organizacja ogólnopolskich konferencji naukowych, których już odbyło się siedem.
Ostatnia konferencja, zatytułowana "Tworzywo żywe – dziedzictwo jako nieprzerwana opowieść o nas samych," jeszcze nie zdążyła wygasnąć w pamięci, a już członkowie Stowarzyszenia myślą o następnej. To świadczy o ich nieustającym zapałem do dzielenia się wiedzą i tworzenia przestrzeni do naukowej dyskusji.
Należy zwrócić uwagę na to, że tematyka konferencji jest niezwykle intrygująca. "Tworzywo żywe" sugeruje skupienie na dziedzinach związanych z biologią, medycyną czy ekologią, podczas gdy "dziedzictwo jako nieprzerwana opowieść o nas samych" wskazuje na analizę naszej historii, kultury i tożsamości jako czynniki wpływające na naszą teraźniejszość i przyszłość. To z pewnością prowokujący temat, który zachęca do głębszych refleksji i interdyscyplinarnych dyskusji.
Jestem pewien, że sukces tej ostatniej konferencji nie byłby możliwy bez wsparcia i zaangażowania wielu osób, które przyczyniły się do jej organizacji. Dlatego Stowarzyszenie pragnie wyrazić serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu wydarzenia. To właśnie dzięki ich wysiłkom i pasji możliwe było stworzenie przestrzeni, w której eksperci mogli dzielić się wiedzą i inspiracją.
Dla Stowarzyszenia Grupa Inicjatywna POD PRĄD każda konferencja jest okazją do odkrywania nowych perspektyw, budowania współpracy i kształtowania przyszłości poprzez naukę. Ich zaangażowanie i nieustający entuzjazm pozostają źródłem inspiracji dla wszystkich zainteresowanych rozwijaniem wiedzy i tworzeniem społeczności naukowej.
Poniżej podziękowania:
Szanowni Państwo,
VII OGÓLNOPOLSKA, INTERDYSCYPLINARNA KONFERENCJA NAUKOWA pt. „Tworzywo żywe – dziedzictwo jako nieprzerwana opowieść o nas samych” przeszła do historii. Zanim zaczniemy planować kolejną edycję, kierujemy słowa wdzięczności do wszystkich, którzy aktywnie uczestniczyli w konferencji i na różne sposoby wspierali jej organizację. Przede wszystkim wyrazy wdzięczności i uznania kierujemy do Prelegentek i Prelegentów, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, wypełnili ten dzień swoją obecnością i słowem. W tym roku było to aż 14 osób:
- dr hab. prof. UJK Grzegorz Miernik (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)
- mgr Grzegorz Michnowski (Wiejski Dom Kultury w Mostkach)
- dr Marek Jedynak (Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku)
- dr Nina Glińska (Narodowy Instytut Dziedzictwa, oddział w Kielcach)
- mgr Kinga Kędziora (Muzeum Zamkowe w Sandomierzu)
- dr Wiesława Rutkowska (Archiwum Państwowe w Kielcach)
- mgr Emilia Pstrągowska
- Jakub Kita (Koło Naukowe przy I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej pod opieka merytoryczna dr P. Kardysia)
- Marcin Janakowski (Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Skarżysku-Kamiennej Fundacja Wczoraj dla Jutra)
- mgr Paweł Kołodziejski (Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach)
- dr Kamil Szpunar (Muzeum Wsi Radomskiej)
- mgr Agnieszka Wlodarczyk-Mazurek (Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica")
- dr Justyna Rak-Staszewska (Towarzystwo Dawida Rubinowicza w Bodzentynie)
- mgr Marlena Zynger (wł. Ewa Bartkowiak z domu Marczewska) (Związek Literatów Polskich Oddział Warszawski)
Dziękujmy wszystkim Słuchaczkom i Słuchaczom, którzy tak licznie i z tak różnych, nierzadko odległych zakątków Polski. przybyli do Kuźnicy – Mieszkańcom i Przyjaciołom Suchedniowa, Szanownym Gościom, Młodzieży z suchedniowskich szkół wraz z nauczycielami, Seniorom – Każdej i Każdemu z Was z osobna – tylko dzięki Waszej obecności konferencja ma sens.
Za pomoc organizacyjną i wsparcie finansowe dziękujemy Samorządowi Suchedniów na czele panem Burmistrzem Cezarym Błachem, który objął konferencję patronatem honorowym.
Wyrazy wdzięczności i ukłony kierujemy do całego Zespołu Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" – za wspaniałą, komfortową dla prelegentów i słuchaczy przestrzeń, za obsługę techniczną i porządkową, za życzliwość...
Dziękujmy Marcin Medyński – prezesowi Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Skarżysku-Kamiennej za poprowadzenie konferencji, merytoryczne wprowadzenia i podsumowania, a także – co nie łatwe – nienachalne ale skuteczne i konsekwentne przestrzeganie dyscypliny czasowej.
Za wsparcie finansowe dziękujemy grantodawcom i sponsorom:
- Zarząd Powiat skarżyski
- Zarząd Województwa Świętokrzyskiego
- Bank Spółdzielczy w Suchedniowie
Z serca dziękujemy także Darczyńcom indywidualnym – Mieszkańcom i Przyjaciołom Suchedniowa.
Już wkrótce wszystkie wykłady będzie można obejrzeć na kanale YT stowarzyszenia a za profesjonalne nagranie odpowiada Projekt.mamut w składzie:
- Milena Sieczka, Mat Sadza, Radek Ciura
Dziękujemy za fotorelacje i relacje medialne:
- Agnieszka Nowak
- Milena Sieczka
- Echo Dnia Skarżysko-Kamienna / Skarżysko-Kamienna Nasze Miasto Mateusz Bolechowski
- Nasz Suchedniów Szymon Piasta
Za poczęstunek dziękujemy Sylwii i Ani z Agroturystyka GreenVit Mostki
Dziękujemy i zapraszamy za rok!
Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz