Elektryfikacja Suchedniowa. |
Osiedle Suchedniów liczy 7.569 osób. Posiada szeroko rozwiniętą gospodarkę komunalną /łaźnia, targowica, lasy komunalne, administracja domów mieszkalnych/. Na terenie osiedla istnieje silnie rozwinięty przemysł metalowy, ceramiczny i drzewny. Handel skoncentrowany jest przede wszystkim w ręku Miejskiej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu, która posiada wytwórnię wędlin, rozlewnię piwa i wód gazowych, 52 sklepy detaliczne różnych branż.
Budżet na rok 1957 zamykał się sumą 1.319.723 zł, na rok 1958 wynosi 1.519.810 zł; nadwyżka budżetowa w kwocie 226.855 zł przeznaczona jest na dalszą aktywizację życia gospodarczego. Na posiedzeniach Prezydium R.N. Osiedla omawiano plan rozbudowy Suchedniowa: budowę kina na 300 miejsc, dalsze oświetlenie ulic, uruchomienie produkcji materiałów budowlanych w oparciu o miejscowe surowce, nadział działek na budownictwo indywidualne i przyzakładowe.
W planie perspektywicznym przewiduje się zagospodarowanie centrum osiedla między ul. Jasną i Handlową, utworzenie sieci usług, urządzenie skwerów i klombów, budowę szkoły średniej. Czyni się starania o budowę zakładu produkcji kamionki kanalizacyjnej i kwasoodpornej, budowę budynku Ośrodka Zdrowia /z Rentgenem/, budowę kina, cegielni i betoniarni uspołecznionej, o zadrzewienie ulic i placów, hodowlę drzewek dekoracyjnych.
Jak na tamte czasy, Suchedniów był the best!
OdpowiedzUsuń