sobota, 16 stycznia 2016

Derby dla siatkarzy Orlicza!

W piątek, 15 stycznia siatkarze Kajrox Orlicz rozegrali pierwszy tegoroczny mecz. Było to spotkanie derbowe. Biało-niebiescy pokonali w Skarżysku wyżej notowany SAS TGI 3-2, a tym samym zrewanżowali się rywalom za ubiegłoroczne porażki.
Mecz miał kilka odsłon jak to często bywa w siatkówce. Pierwszy set w wykonaniu naszych był bardzo dobry, grali równo, a na parkiecie widać było koncentracje i determinacje, co najlepiej było widoczne w samej jego zwycięskiej końcówce. Właśnie tych przymiotów zabrakło w drugim secie, gospodarze szybko "odjechali" i pewnie wygrali do 16. W kolejnym secie sytuacja się powtórzyła i wszystkie znaki na niebie i ziemi zaczęły wskazywać, że miejscowi wygrają mecz. Ale wtedy, w czwartym secie nastąpiło przełamanie, a właściwie w jego samej końcówce. Skarżyszczanie prowadzili cały czas przynajmniej dwoma punktami. Tak było do stanu 23:21, i wtedy Orły zdobyły cztery zwycięskie punkty!
W tie-breaku nasza drużyna zaczyna od prowadzenia 3:1, jednak rywale doprowadzili do remisu. Ale to było wszystko na co ich było stać, biało-niebiescy ponownie zagrali bardzo dobrze w obronie i z kontry, co pozwoliło wygrać seta i cały mecz. Najbardziej Wartościowym Graczem (MVP) wybrano Adriana Zatorskiego, ale brawa należą się wszystkim.
SAS TGI - Kajrox Orlicz 2-3 (23, -16, -14, 23,11).
Orlicz: Kużdub, Erbel, Zatorski, Kosowski, Działowski, Marszałek, Mazurkiewicz, Dróżdż. Po rozegraniu 8. spotkań, na 9 drużyn, Orły zajmują piątą lokatę mając 10 punktów.