niedziela, 11 października 2015

Orlicz wygrał z Wisłą

Drugie kolejne zwycięstwo na własnym boisku zanotował Orlicz, tym razem odprawił zespół Wisły Nowy Korczyn z bagażem dwóch bramek. Już początek spotkania zapowiadał spore emocje, gdy Słoń w 3. minucie trafił w słupek. Później gra się wyrównała, a nawet przewagę w polu osiągnęli goście. Całe szczęście, że nie mogli przebić się w nasze pole karne, w odróżnieni od biało-niebieskich, którzy stwarzali groźne sytuacje pod bramką Wisły. W drugiej części spotkania mecz wyglądał zgoła inaczej, to suchedniowianie dyktowali warunki gry, ale mieli pecha pod braką rywali. Bo jak inaczej to nazwać, jeżeli piłka trafiła w poprzeczkę, Tuśnio trafił z bliskiej odległości w bramkarza, a Moskal strzelił obok słupka. Gdy wydawało się, że goście wywiozą jeden punkt, najpierw ich grający trener Wiesław Francuz w 85 minucie dostał czerwoną kartkę (za dwie żółte), a później nastąpiła piorunująca końcówka Orlicza. W 90. minucie Słoń wrzucił piłkę do Tuśnio, a ten z odległości ok. 10 metrów plasowanym strzałem umieścił ją w siatce rywali. Trzy minuty później Rzeszowski wykonywał rzut rożny, po którym piłka trafiła do nieobstawionego Skokowskiego, który technicznym uderzeniem podwyższył prowadzenie Orłów na 2:0. Tak więc Łukasze załatwili Wisłę.
Orlicz - Wisła Nowy Korczyn 2:0 (0:0)
1:0 Tuśnio Łukasz (90')
2:0 Skokowski Łukasz (90+3'))
Orlicz: Ścisłowicz - Gryz, Górecki, Nowak, Bator - Banaczkowski Maciej  (82' Grudniewski), Rzeszowski, Sikora, Świtowski Karol (88' Skokowski) - Słoń, Moskal (70' Tuśnio).
Juniorzy przegrali w Chęcinach
W sobotę juniorzy Orlicza przegrali w Chęcinach z Piastem 1:3 (0:1), bramkę strzelił Piotr Mądzik (77').
Orlicz: Ubysz (6' Szczurek) - Matla, Graba, Działak, Zolbach (70' Kamiński), Mądzik, Czerwiński (60' Kita), Pająk, Relidzyński, Pietrasiewicz (46' Kowalik), Flantowicz.