wtorek, 11 listopada 2014

Brąz Wiktorii na Słowacji

Chwila relaksu.
W ostatnim czasie Wiktoria Dąbczyńska i Izabela Pajek reprezentowały Polskę w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji w badmintonie "Yonex Slovak Junior 2014" rozegranych w Puchovie.
W silnej, międzynarodowej obsadzie swoją klasę potwierdziła Wiktoria, która w grze podwójnej z Aleksandrą Goszczyńską sięgnęły po brązowy medal.  W drodze do podium wygrały ze Szwajcarkami Celine Dagelet/Chantal Von Rots 2:1 (21:16, 15:21, 21:12) i Słowaczkami Lucia Grencikova/Angelika Vargova  2:0 (21:12, 21:11), by  po 48 minutach wyrównanej gry przegrać wejście do finału z Czeszkami Michaela Fuchsova /Tereza Svabikova 1:2 (11:21, 21:19, 16:21). W grze pojedynczej Wiktoria w drugiej rundzie przegrała z Czeszką Moniką Svetnickovą 0:2 (14:21, 17:21).
Dobry występ zaliczyła również Izabela Pajek, chociaż nie zdobyła medalu. W grze mieszanej z Radosławem Wróblem pokonali parę Czeską Marek Kufa/Beata Fukalova 2:0 (21:10, 21:15), ale w drugiej rundzie nieznacznie ulegli parze Słowackiej Bohumil Kasela/Angelika Vargova  1:2 (19:21, 21:16, 14:21).
Nasze zawodniczki po tym turnieju będą trenowały z kadrą w Pszczynie i przygotowywały się do kolejnego startu. W weekend  zagrają w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech w Orlova. Jeżeli ktoś myślałby, żre dziewczyny mogą wracać do domu, to byłby w błędzie, ponieważ po mistrzostwach Czech czeka je konsultacja szkoleniowa w Bieruniu, gdzie dołączy do nich Zuzanna Glijer. Czyżby szykowały się nam suchedniowskie "trzy muszkieterki"?