czwartek, 27 listopada 2014

Orlicz po rundzie jesiennej

Za nami runda jesienna sezonu 2014/15 na czwartoligowych boiskach. Piłkarze zawiesili buty na kołkach. Czas więc na podsumowanie pierwszej części sezonu.
Kadra Orlicza jaka jest, wszyscy sympatycy klubu wiedzą. Nie możemy więc od naszych piłkarzy wymagać za wiele, ale nie może się powtórzyć wynik z Kajetanowa. Jeszcze nigdy Orlicz, w prawie 100 letniej historii nie przegrał w takim stosunku - 1:10 to klęska i hańba.
Biało-niebiescy w piętnastu spotkaniach zdobyli 13 punktów, co daje średnią poniżej punktu na mecz 0.87), złożyły się na to 4 wygrane (MKS Zdrój Busko, Neptun Końskie, Naprzód Jędrzejów, Hetman Włoszczowa) i remis z Pogonią Staszów. Cała zdobycz punktowa odnosi się do własnego boiska, na wyjazdach na sześć spotkań, wszystkie zostały przegrane - dokonali tego jako jedyny zespół w lidze.
Jeżeli chodzi o bramki, to mamy ujemny bilans 20:39. Przeciętnie na jeden mecz Orlicz strzelił 1.33, a stracił drugie tyle 2,6. W Suchedniowie stosunek bramkowy wynosi 17:18, na wyjazdach 3:21 - tutaj również na ostatnim miejscu pod względem strzelonych bramek na wyjazdach.
A jak to się ma w przedziałach czasowych? Orlicz najwięcej bramek strzelił pomiędzy 76-90 minutą (5), a w pozostałych równiutko jak zapisał po 3. Najmniej bramek stracił w przedziale 76-90 (4), w tym jedną w 97 minucie. Najwięcej bramek straconych pomiędzy 1-15 minutą (10). Na podstawie tylko tych danych można śmiało wysnuć wniosek, że najlepiej biało-niebieskim szło w ostatnim kwadransie gry, kiedy strzelili najwięcej bramek, jednocześnie tracąc ich najmniej. Najgorszy na boisku jest pierwszy kwadrans, kiedy dawali się zaskoczyć rywalom.
W pierwszej rundzie w barwach biało-niebieskich wystąpiło 23 zawodników. W tym gronie po dwóch Ukraińców i Bułgarów. Cieszy fakt, że aż 11 to wychowankowie klubu, co prawda nie tworzą trzony zespołu, ale w porównaniu z poprzednimi sezonami to zawsze coś.