wtorek, 22 maja 2018

Siedem miejsc na podium badmintonistów Orlicza

Miłosz Miernik.
W niedzielę, 20 maja w suchedniowskiej hali został rozegrany turniej badmintonowy w kategorii juniorów i młodzików. Zawody miały obsadę międzynarodową, ponieważ wystąpili badmintoniści z Ukrainy. Bardzo dobrze zagrali reprezentanci Orlicza, którzy siedem razy stawali na podium - 3 razy 1 miejsce, po 2 razy drugie i trzecie. Najlepiej wypadli: Julia Pajek, i Miłosz Miernik, którzy wygrali single. Ponadto Miernik z Oliwią Kocz triumfowali w mikście.

W kategorii młodzików, w grach pojedynczych najlepiej wypadła Julia Pajek, która w finale wygrała z Julią Piwowar (Mazańcowice) 2:0 (15, 8). Joanna Więckowska wystąpiła w ćwierćfinale, a w grach grupowych Emilia Szumielewicz i Kaja Ziółkowska oraz Szymon Turski, Łukasz Zolbach, Igor Jabłoński, Bartosz Dulemba, Jakub Dulemba, Filip Obarski, Mikołaj Chrzanowski.
W deblach Pajek/Więckowska odpadły w półfinale, a Szumielewicz/Ziółkowska oraz Chrzanowski/Turski, J. Dulęba/Obarski, B. Dulemba/Zolbach zakończyli gry w grupach.
W mikście Pajek z Janem Frańczakiem zagrali w finale, ale przegrali po trzysetowej walce. Pozostałe pary: Jabłoński/Więckowska, Chrzanowski/Szumielewicz nie wyszły z grup.
W kategorii juniorów Miłosz Miernik stanął na najwyższym stopniu podium po wygraniu z Adrianem Koc ((Marki) 2:0 (17, 13). Weronika Zięba przegrała w finale, a Oliwia Kocz w półfinale, zajmując odpowiednio 2 i 3 miejsce. Andrzej Pięta i Antoni Strzelec zakończyli gry w grupach.
W mikście Miernik/Kocz w finale ograli parę ukraińską i wywalczyli pierwsze miejsce. Druga para Pięta/Zięba nie wyszła z grupy.
W deblach Pięta/Strzelec i Miernik nie wyszli z grup.