środa, 16 maja 2018

Orlicz wygrał w Pierzchnicy

W dniu dzisiejszym został rozegrany awansem mecz (z 20 maja), w którym Orlicz zmierzył się w Pierzchnicy z Polanami. Faworytem byli biało-niebiescy i nie zawiedli kibiców. Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywa na murawie należała do Orłów, którzy w tym czasie powinni strzelić przynajmniej dwie bramki.
Doprowadzili do tego pod koniec pierwszej połowy. W polu karnym został sfaulowany Karol Świtowski, a Tomasz Staszewski pewnie wykonał karnego. W drugiej odsłonie przebieg spotkania niewiele się zmienił. Po kilku minutach gry, Staszewski dograł piłkę do Grzegorza Skarbka, a ten podwyższył prowadzenie. Po godzinie gry Orlicz prowadził już 3:0, za sprawą Staszewskiego, który sfinalizował podanie Damiana Kity. W ostatnim kwadransie biało-niebiescy zadowoleni z prowadzenia zwolnili tempo. Trener przeprowadził zmiany, a goście cieszyli się jednej bramki, strzelonej przez... Michała Stawiaka. Podsumowując, zwycięstwo Orlicza w pełni zasłużone, a gospodarze mogą być zadowoleni, że przegrali różnicą tylko dwóch goli.
Polanie Pierzchnica - Orlicz 1:3 (0:1)
0:1 Tomasz Staszewski (40' k.)
0:2 Grzegorz Skarbek (55')
0:3 Tomasz Staszewski (62')
1:3 Michał Stawiak (75, samobój)
Skład: Mateusz Ubysz - Hubert Janyst, Marcin Tacij (65' Kamil Olszewski), Michał Stawiak, Michał Bator (80' Norbert Grudzień) - Paweł Jarząb, Mateusz Rafalski (75' Filip Czerwiński)Karol Świtowski (80' Daniel Kaczmarski), Damian Kita   - Tomasz Staszewski, Grzegorz Skarbek.