poniedziałek, 2 grudnia 2019

JOWITA MAZUREK NIE SCHODZI Z PODIUM W TURNIEJACH KARATE KYOKUSHIN!

Od czasu do czasu informujemy o sukcesach suchedniowskich sportowców w karate kyokushin. Jesień jest szczególnie udana dla suchedniowianki Jowity Mazurek, która występuje w barwach Świętokrzyskiego Klubu Karate Kyokushin Akademia Holistyczna pod okiem trenera Piotra Szlęzaka. Jowita bardzo udanie zaprezentowała się na ogólnopolskich matach Karate Kyokushin 27 października w VIII Ogólnopolskim Turnieju Uechi-Ryu Karate-Do Okinawa 2019 w Częstochowie.
Zajęła tam drugie miejsce. Kilka dni później 9 listopada rywalizowała w XXVI turnieju z okazji Święta Niepodległości 2019 w Chełmie, gdzie ponownie stanęła na drugim stopniu podium.
W sobotę, 30 listopada wyszła na maty w I Ogólnopolskim Turnieju Karate Shinkyokushin "RANDORI CUP" w Radomsku. Był to mocno obsadzony turniej, w którym wzięło udział ponad 300 zawodników z 27 klubów z całej Polski, w tym między innymi z Częstochowy, Łodzi, Kielc, Morawicy, Skarżyska Kamiennej, Krakowa, Oświęcimia, Starachowic... Turniej KUMITE rozgrywany jest według dwóch odrębnych formuł: - wg przepisów EKO - Formuła A - light kontakt i semi kontakt, oraz - wg pełnych przepisów japońskich - Formuła B – semi kontakt dla wszystkich kategorii wiekowych. Jowita Mazurek walczyła rewelacyjnie i zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii. Gratulujemy!