niedziela, 15 grudnia 2019

DROGA NICZYM W SKANSENIE

Mieszkańcy Suchedniowa narzekali na ulicę Powstańców, ale w końcu doczekali się jej remontu. Nie mają tego szczęścia mieszkający na Krzyżce. Stan ich drogi jest fatalny, piszą, że gdyby nawierzchnia ich ulicy była taka jak Powstańców to byliby szczęśliwi. Po ich interwencjach w urzędzie miasta, zostały postawione znaki drogowe i mieli zrobić barierkę. Tymczasem "zapomniana" droga o długości 500 metrów woła o pomstę do nieba. Mieszkańcy informują, że strach tam nie tylko jeździć samochodami (uczucie jak po schodach), ale nawet chodzić. Pytają, czy musi tam dojść do nieszczęścia, aby w końcu droga została wyremontowana?
  
  

25 komentarzy:

  1. Wiele dróg w Suchedniowie wygląda tak samo. Mieszkańcy piszą pisma i nic się nie dzieje. Mieszkańcy Topolowej mają podobną drogę. Napisali do Pana Burmistrza pismo i ten odpowiedział, że będzie nawoził materiał i utwardzał tę drogę. Panie Burmistrzu. Nawożenie trwa już od wielu lat. Poziom drogi podnosi się. Studzienek już nie widać, a woda wlewa się na posesje.

    OdpowiedzUsuń
  2. W listopadzie w Bałtowie po referendum została odwołana Rada Gminy. Może i u nas trzeba o tym pomyśleć?

    OdpowiedzUsuń
  3. Sytuacja w mieście dojrzała już do referendum.

    OdpowiedzUsuń
  4. Spoko, ale kto zamiast? Jest jakis sensowny kandydat? Tylko nie mówcie,ze pani Agnieszka bo na razie to tylko sie potrafiła na zdjęciach lansowac.

    OdpowiedzUsuń
  5. Żeby odwołać to trzeba mieć alternatywę, którą trzeba stworzyć. Kandydat/ka już powinien owoce rozwodzić i karaoke organizować żeby wstrzelic się w gust wyborców

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Żeby odwołać to trzeba wiedzieć co później. Można pisać glupie teksty o owocach a można też ciężko pracować zeby zrobic coś pozytywnego.

      Usuń
    2. noszenie owoców to ciężka praca:) i jak widać w Suchedniowie przynosi skutek

      Usuń
    3. a tak konkretnie to co robić? latać z łopatą i zasypywać dziury w tych drogach?

      Usuń
  6. Widzisz, piszesz - twoim zdaniem - zabawne komentarze, ale pokazujesz w ten sposob, że jestes dużo głupszy niz wszyscy Ci ktorzy wedlug ciebie "źle wybrali". Ale co zrobić. Może kiedyś doczekam się oprócz idiotycznych tekstów na poziomie przedszkolaka odpowiedzi co dalej po referendum.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Skoroś taki mondry to oświeć nas wszystkich. Chyba że się tylko mądrujesz, a rozumu zero!

      Usuń
    2. Mądrzejszy widać od ciebie jestem bo stawiam pytanie tym którzy chcą tu i teraz wszystko i wszystkich odwołać. Proste pytanie: co potem, jaki mamy wybór, kogo proponujecie i skąd pewność, że nie będzie ta tak samo jak teraz?
      Jak na razie żaden z was nie jest na tyle inteligentny aby normalnie i rzeczowo bez głupich komentarzy na to pytanie odpowiedzieć.

      Usuń
    3. Ci co chcą odwoływać przypominają impotentow, którzy biegają po mieście i chwalą się, że będą dokazywać, a ci co stawiają takie pytania ćwierćinteligentow sądząc, że to im się może udać :)

      Usuń
    4. Widzę, że dyskusja ładnie się tu toczy:) Pragnę tylko zauważyć, że nie widzę w chwili obecnej nikogo poważnego kto chciałby się w odwołanie rady i burmistrza zaangażować. Zresztą po wyborach widać, że chętnych do bycia burmistrzem czy radnym jest coraz mniej. Gdyby PiS nie wystawił kandydata w ostatnich wyborach to startowałby tylko CB. Co więcej nie widzę wśród wyborców chęci zmiany istniejącego stanu rzeczy. Dowcipy o owocach i karaoke chyba niestety oddają ich stan ducha. Pewnie się przyzwyczaili do takich dróg jak te widoczne na fotach i to im nie przeszkadza!

      Usuń
    5. Czyli nadal brak odpowiedzi na zasadnicze pytanie: co dalej. Cały czas tylko krzyki które nic nie dają. Jeśli ktoś krzyczy cały czas, że trzeba odwoływać (ma swoją racje, bo jest słabo z naszą władzą) a nie potrafi powiedzieć co w zamian jest ćwierćinteligentem. Nie wiem czy mieszkańcom pasuje to co jest. Na pewno nie - tylko nie ma nikogo konkretnego w zamian. Tu jest problem - ogromny problem. Wybrać kogokolwiek zeby tylko coś zmienić? Słaba perspektywa.

      Usuń
    6. Czytam z zaciekawienie i rozbawieniem obrońców obecnej rady i burmistrza. No cóż gorszych trudno znaleźć wszyscy inni będą lepsi.

      Usuń
    7. Jak ktoś krzyczy, że trzeba odwołać nie znaczy, że jest ćwierćinteligentem ale znaczy, że dobrze ocenił sytuację. Zresztą dyskutujmy na poważnie bez obrażania.
      Rzeczywiście alternatywa nie została przedstawiona. Był KOS teraz wykluwa się TIM ale bez zaangażowania i wsparcia mieszkańców nic się nie da zmienić!

      Usuń
  7. W Bałtowie było podobnie i się udało a od fałszywych proroków uchowaj nas Boże.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. to jest argument:)
      Na początek to trzeba zrobić:

      Z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania wójta na wniosek mieszkańców ma prawo wystąpić:

      • grupa 5 osób posiadających prawo wybierania rady danej gminy,

      • statutowa struktura terenowa partii politycznej działającej w gminie,

      • organizacja społeczna posiadająca osobowość prawną, której statutowym terenem działania jest co najmniej obszar danej gminy.

      O powstaniu takiej inicjatywy należy powiadomić wójta oraz komisarza wyborczego. Inicjator referendum powinien też podać do wiadomości mieszkańców gminy, na swój koszt, w sposób zwyczajowo w niej przyjęty, informację na temat tego, czego ma dotyczyć referendum oraz o przyczynach uzasadniających odwołanie wójta.

      W ciągu 60 dni od powiadomienia wójta należy zebrać podpisy mieszkańców popierających tą inicjatywę. Aby referendum mogło zostać zorganizowane, inicjatywę musi poprzeć co najmniej 10% osób uprawnionych do głosowania.

      Podpisy zbiera się na kartach zawierających:

      • informacje o przedmiocie zamierzonego referendum oraz o tym, że poparcia nie można wycofać,

      • nazwiska i imiona członków grupy inicjatywnej oraz imię, nazwisko i miejsce zamieszkania pełnomocnika – jeżeli inicjatorem referendum jest grupa obywateli,

      • nazwę i adres siedziby statutowej struktury terenowej partii politycznej lub organizacji społecznej oraz imię, nazwisko i adres zamieszkania pełnomocnika – jeżeli inicjatorem referendum jest partia polityczna lub organizacja społeczna.

      Mieszkaniec gminy popierający wniosek o przeprowadzenie referendum powinien podać na karcie nazwisko, imię, adres zamieszkania i numer ewidencyjny PESEL oraz potwierdzić te dane własnoręcznym podpisem.

      Po zebraniu podpisów inicjator referendum powinien przekazać komisarzowi wyborczemu wniosek o przeprowadzenie referendum wraz z kartami zawierającymi podpisy osób popierających tą inicjatywę i informacją o spełnieniu obowiązku poinformowania mieszkańców o planowanym głosowaniu.

      Dalej do dzieła:)

      Usuń
    2. Tam był konflikt w ramach rady, a jaki konflikt jest u nas. Jeden radny opozycyjny?
      Z prasy:
      W Radzie Gminy w Bałtowie (woj. świętokrzyskie) rok po wyborach trwa konflikt pomiędzy mającymi większość radnymi Przełomu Bałtowskiego a radnymi popierającymi wójta Huberta Żądło. Henryk Cielebąk z klubu Przyjazna Gmina Bałtów, który popiera wójta, uznał, że jedynym sposobem na zakończenie impasu jest zwołanie referendum. Pod wnioskiem podpisało się 920 osób.

      Usuń
  8. W tej sytuacji myślę, że warto podać zwycięski Program Wyborczy Pana Burmistrza

    WSPIERANIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
    Wdrożenie programu wspierania przedsiębiorczości i tworzenia miejsc pracy
    Utworzenie punktu konsultacyjnego do spraw pozyskiwania środków unijnych oraz punktu obsługi inwestora
    Powołanie Forum Przedsiębiorców

    WSPIERANIE TRZECIEGO SEKTORA
    Wdrożenie programu wspierania trzeciego sektora i tworzenia miejsc pracy
    Utworzenie punktu konsultacyjnego do spraw pozyskiwania środków unijnych dla organizacji pozarządowych
    Powołanie Forum Stowarzyszeń

    WSPÓŁPRACA Z MŁODZIEŻĄ
    Powołanie Młodzieżowej Rady Miasta
    Hot-Spot w centrum miasta
    Rozbudowa oferty zagospodarowania wolnego czasu i wspieranie aktywności młodzieży

    AKTYWIZACJA SPOŁECZNA
    Wdrożenie programu Aktywny Senior
    Wspieranie funduszu sołeckiego
    Wprowadzenie budżetu obywatelskiego

    INWESTYCJE
    Odbudowa parku i zalewu - stworzenie wizytówki turystycznej Suchedniowa
    Budowa Orlika
    Budowa szkoły na miarę XXI wieku
    Skanalizowanie gminy

    OŚWIATA
    Wsparcie pozyskiwania środków unijnych na projekty edukacyjne
    Usprawnienie systemu obsługi oświaty
    Wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli

    SPORT I TURYSTYKA
    Wspieranie kultury fizycznej dzieci i młodzieży
    Racjonalizacja wspierania działalności sportowej
    Realizacja projektów wspierających turystyczne walory gminy

    ADMINISTRACJA
    Przyjazny e-urząd
    Podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników administracji
    Wprowadzenie systemu motywacyjnego nakierowanego na jakość obsługi Mieszkańców i rozwiązywania ich problemów

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. a gdzie jabłka, marchewka i karaoke?

      Usuń
    2. o co Wam chodzi? w tym programie nie ma nic o budowaniu dróg!

      Usuń
  9. Szaruga na burmistrza.

    OdpowiedzUsuń
  10. Agnieszka na burmistrza!

    OdpowiedzUsuń