sobota, 15 kwietnia 2017

Świąteczny prezent Orlicza

W Wielką Sobotę piłkarze Orlicza sprawili prezent swoim sympatykom i rozgromili Spartę Dwikozy 7:2. Był to najlepszy mecz biało-niebieskich na wiosnę. Przyjezdni ustawili się na gry z kontry i udało im się objąć prowadzenie po błędzie naszej obrony. Nasi piłkarze nie załamali utratą bramki, ruszyli do odrabiania zaległości. Po wrzutce piłki przez Pawła Jarząba, Marek Banaczkowski główką doprowadził do remisu. Tuż przed przerwą Piotr Solnica obsłużył Karola Świtowskiego, który wyprowadził Orłów na prowadzenie.
Po przerwie bardzo dobrze dysponowany Solnica zaliczył kolejną asystę. Czwartego gola ponownie strzelił Tomasz Staszewski, tym razem po asyście Grzegorza Skarbka. W 73 minucie Solnica sprytnie przelobował obrońców, a Staszewski ustrzelił hat-tricka. Pod koniec meczu byliśmy świadkami dwóch ładnych bramek dla Orłów. Najpierw Damian Kita po solowej akcji i ograniu dwóch obrońców umieścił piłkę w siatce, a następnie akcja Świtowski, Piotr Mądzik, Świtowski i ten ostatni ustalił wynik spotkania.
Przed meczem prezesi Orlicza pogratulowali Markowi Banaczkowskiemu stu występów w barwach klubu. Marek ma już za sobą 106 meczów, a najbliższy takiego wyróżnienia jest Michał Bator, który również w tej rundzie zaliczy "100".
Orlicz - Sparta Dwikozy 7:2 (2:1)
0:1 Artur Warzocha (26')
1:1 Marek Banaczkowski (38')
2:1 Karol Świtowski (44')
3:1 Tomasz Staszewski (55')
4:1 Tomasz Staszewski (68')
5:1 Tomasz Staszewski (73')
6:1 Damian Kita (80')