środa, 17 września 2014

Show Wiktorii w Chorwacji

Druga z lewej Wiktoria.
Wiktoria Dąbczyńska, badmintonistka suchedniowskiego Orlicza rozpoczęła nowy sezon od trzech złotych medali w międzynarodowym turnieju w Chorwacji "Zagrzeb Youth Open". Turniej ten był zwieńczeniem zgrupowania kadry narodowej w Pszczynie w dniach 6-12 września. Przypominam jednocześnie, że Wiktoria uczestniczyła wcześniej na obozach wspomnianej kadry U-17 w Giżycku (4-12 sierpnia) i U-15 w Białymstoku (17-28 sierpnia).
W Zagrzebiu Wiktoria w grze pojedynczej w decydującej rozgrywce wygrała z Anett karsai (Węgry) 21:13, 21:9. W deblu grając wspólnie z Aleksandrą Goszczyńską w finale ograły Reke Madarasz/Karsai (Węgry) 21:11, 22:20 i w mikście z Robertem Cybulskim pokonali w meczu o pierwsze miejsce inną polską parę Adam Szolc/Goszczyńska 21:16, 21:13.
Takie sukcesy nie mogły przejść obojętnie i Wiktoria Dąbczyńska została wybrana przez organizatorów najlepszą zawodniczka "Zagrzeb Youth Open". Już niedługo, 26-28 września Wiktorię i innych reprezentantów Orlicza będzie można obejrzeć podczas Pucharu Gór Świętokrzyskich rozgrywanego w Suchedniowie.