poniedziałek, 30 września 2013

Trzy medale w Pucharze

Wiktoria (z lewej) i Izabela.
Przez trzy dni w suchedniowskiej hali sportowej rywalizowali badmintoniści w Pucharze Gór Świętokrzyskich. Najlepiej z reprezentantów Orlicza wypadła Wiktoria Dąbczyńska, która wywalczyła dwa tytuły wicemistrzowskie. W grze pojedynczej młodziczek w finale przegrała z Aleksandrą Goszczyńską 0:2 (-18, -16), a w deblu z Izabelą Pajek dotarły do finału, w którym stoczyły bój z późniejszymi mistrzyniami ulegając im po trzysetowej walce 1:2 (11, -14, -17). Trzecie podium i brązowy medal wywalczyła Małgorzata Dulęba w kategorii U-11.

Oto mistrzowie w poszczególnych kategoriach wiekowych:
W kategorii U-13 (młodzik młodszy), w grach pojedynczych zwyciężył Maciej Matusz, w grach podwójnych Bartosz Gałązka/Matusz; wśród dziewcząt w pojedynczych Anastasiya Khomich, w podwójnych Lizaveta Bayarouskaya/Khomich; w mikście Patryk Michałek/Beata Mycek.
W kategorii U-15 (młodzik), w pojedynczych zwyciężył Robert Cybulski, w podwójnych Cybulski/Adam Szolc; wśród dziewcząt w pojedynczych Goszczyńska, w podwójnych Izabela Jajko/Natalia Róg; w mikście Konrad Płoch/Róg.
W kategorii U-17 (junior młodszy), w pojedynczych zwyciężył Mateusz Danielak, w podwójnych Michał Kikosicki/Paweł Śmiłowski; wśród dziewcząt w pojedynczych Jekaterina Romanova, w podwójnych Vytaute Fomkinaite/Romanova; w mikście Śmiłowski/Julita Rybałt.
W kategorii U-19 (junior), w pojedynczych zwyciężył Mateusz Świerczyński, w podwójnych Mateusz Biernacki/Przemysław Szydłowski; wśród dziewcząt w pojedynczych Joanna Stanisz, w podwójnych Katarzyna Kutacha/Stanisz; w mikście Piotr Wasiluk/Karolina Janowska. (więcej zdjęć na Facebooku Nasz Suchedniów w albumie Badminton).