niedziela, 28 marca 2021

HISTORYCZNE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI TENISISTÓW STOŁOWYCH GLOBAL PHARMA ORLICZ 1924

Mamy to! Pierwsze medale Mistrzostw Polski w tenisie stołowym! W dniach 26-28 marca w Arłamowie zostały rozegrane 89. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Tytuł Mistrza Polski i złoty medal wywalczył Daniel Bąk, reprezentant Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Złoty krążek zdobył w deblu, gdzie jego partnerem był Robert Floras (Polonia Bytom). W finale wygrali z turniejową "jedynką" Tomaszem Lewandowskim/Piotrem Chodorskim (Politechnika Rzeszów) 3:0 (11:3, 11:5, 11:8).
Drugi medal z Arłamowa przywozi Jakub Perek, który grał w mikście z Natalją Bajor (KU AZS UE Wrocław). Jest to krążek brązowy za trzecie miejsce. W półfinale trafili na turniejową "jedynkę", Samuela Kulczyckiego (DEKORGLASS Działdowo)/Katarzynę Węgrzyn (KU AZS WE Wrocław). Są to aktualni złoci medaliści mistrzostw Europy oraz obrońcy tytułu. Jakub z Natalią "nie pękli" i stoczyli zacięty pięciosetowy pojedynek. Ostatecznie górą byli faworyzowani przeciwnicy wygrywając 3:2 (4:11, 12:10, 11:4, 8:11, 13:11), ale dopiero na przewagi.
Gratulacje dla Daniela Bąka i Jakuba Perka, którzy zdobyli pierwsze medale dla suchedniowskiego klubu Global Pharma Orlicz 1924 i niech to będzie zapowiedzią kolejnych sukcesów. W tym miejscu należy wspomnieć o prezesie Macieju Glijerze, który tworząc ten klub, wyznaczył sobie najwyższe cele i teraz je realizuję. Przypominam, że za jego prezesury w Orliczu, badmintoniści walczyli w najwyższej klasie rozgrywkowej. To za jego kadencji piłkarze Orlicza grali w III lidze, do której powrócili po 55 latach. Teraz jego zawodnicy zdobyli medale mistrzostw Polski, a drużyna jest na najlepszej drodze do awansu do Lotto Superligi. Panie Prezesie dziękujemy, a zawodnikom gratulujemy!
ps.
Są to 274. i 275. medal rangi mistrzostw Polski wywalczone przez reprezentantów suchedniowskich klubów, a Daniel i Jakub są 74 i 75, którzy mają te krążki. Wkrótce zamieszczę pełną listę medalistów.