Jak co roku pismo samorządu terytorialnego "Wspólnota" publikuje swoje rankingi, a Nasz Suchedniów udostępnia je dla mieszkańców miasteczka. W rankingu dochodów JST per capita 2019 "Bogactwo samorządów '20" w gronie miast i gmin z powiatu skarżyskiego Suchedniów wypadł najlepiej.
Przy ustaleniu pozycji każdej jednostki samorządowej w rankingu brano pod uwagę wpływające do budżetu dochody z pominięciem dotacji celowych (ograniczono dochody jedynie do dochodów własnych i otrzymywanych subwencji). W przypadku gmin skorygowano je o skutki regulacji wysokości stawek podatkowych oraz wprowadzone ulgi przez rady gmin (w przypadku powiatów takie regulacje nie były potrzebne). Skorygowane w ten sposób dochody podzielono przez liczbę ludności każdej jednostki samorządowej i otrzymano wyniki rankingu. Poniżej zestawienie:Suchedniów - 3000,09 zł
Łączna - 2856,13 zł
Skarżysko-Kam. - 2776,28 zł
Skarżysko Kościelne - 2714,92 zł
Bliżyn - 2672,37 zł
W kategorii "miasta inne" Suchedniów zajmuje 468 miejsce na 607 sklasyfikowanych. Rok temu byliśmy na 491. Najlepsza pozycja była w roku 2016 (397).
Same sukcesy. Mam nadzieję, że następny to udane REFERENDUM!
OdpowiedzUsuńAwans z bezdomnego na dziada raczej. A referendum było by najlepszym wyjściem popieram.
OdpowiedzUsuńCzy mi się wydaje czy wodę w kranach mamy coraz gorszą?
OdpowiedzUsuńA ja jestem ciekaw kto personalnie odpowiada za takie niedoszacowanie w przetargu, ilości oddawanych śmieci przez Suchedniów . Bo ktoś chyba to ma wpisane w zakres obowiązków i bierze za takie rzeczy wypłatę
OdpowiedzUsuńNie ,ten normalnie myślący.
UsuńCzy te 36/72 zł (segregowane/niesegregowane) za śmieci na miesiąc od osoby to już pewne (przegłosowane)?
OdpowiedzUsuńTylko 1 radny był przeciw!
UsuńTen z PiS.
UsuńZ inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania wójta na wniosek mieszkańców ma prawo wystąpić:
OdpowiedzUsuń• grupa 5 osób posiadających prawo wybierania rady danej gminy,
• statutowa struktura terenowa partii politycznej działającej w gminie,
• organizacja społeczna posiadająca osobowość prawną, której statutowym terenem działania jest co najmniej obszar danej gminy.
O powstaniu takiej inicjatywy należy powiadomić wójta oraz komisarza wyborczego. Inicjator referendum powinien też podać do wiadomości mieszkańców gminy, na swój koszt, w sposób zwyczajowo w niej przyjęty, informację na temat tego, czego ma dotyczyć referendum oraz o przyczynach uzasadniających odwołanie wójta.
W ciągu 60 dni od powiadomienia wójta należy zebrać podpisy mieszkańców popierających tą inicjatywę. Aby referendum mogło zostać zorganizowane, inicjatywę musi poprzeć co najmniej 10% osób uprawnionych do głosowania.
Podpisy zbiera się na kartach zawierających:
• informacje o przedmiocie zamierzonego referendum oraz o tym, że poparcia nie można wycofać,
• nazwiska i imiona członków grupy inicjatywnej oraz imię, nazwisko i miejsce zamieszkania pełnomocnika – jeżeli inicjatorem referendum jest grupa obywateli,
• nazwę i adres siedziby statutowej struktury terenowej partii politycznej lub organizacji społecznej oraz imię, nazwisko i adres zamieszkania pełnomocnika – jeżeli inicjatorem referendum jest partia polityczna lub organizacja społeczna.
Mieszkaniec gminy popierający wniosek o przeprowadzenie referendum powinien podać na karcie nazwisko, imię, adres zamieszkania i numer ewidencyjny PESEL oraz potwierdzić te dane własnoręcznym podpisem.
Po zebraniu podpisów inicjator referendum powinien przekazać komisarzowi wyborczemu wniosek o przeprowadzenie referendum wraz z kartami zawierającymi podpisy osób popierających tą inicjatywę i informacją o spełnieniu obowiązku poinformowania mieszkańców o planowanym głosowaniu.
Wniosku takiego nie można złożyć:
• przed upływem 10 miesięcy od wyboru wójta,
• później niż na 8 miesięcy przed zakończeniem kadencji,
• przed upływem 10 miesięcy od poprzedniego referendum.
Komisarz wyborczy w ciągu 30 dni od złożenia wniosku ma obowiązek wydać postanowienie o przeprowadzeniu referendum lub odrzuceniu wniosku (gdy zawiera on niedające się usunąć uchybienia: inicjator referendum nie wywiązał się z obowiązku poinformowania mieszkańców o planowanym referendum lub zebrano prawidłowo niewystarczającą liczbę podpisów i minął już termin na ich zebranie). W przypadku drobniejszych uchybień komisarz powinien zwrócić wniosek, nakazując ich usunięcie w terminie 14 dni.
z samorzad.infor.pl/
Najlepiej jakby jaka organizacja społeczna się tym zajęła. KOS to jeszcze istnieje? Czy jaka inna?
OdpowiedzUsuńKOS DOSTAŁ SIĘ DO STAROSTWA -CEL OSIAGNIETY
OdpowiedzUsuńKOS-Organizacja społeczna,dobry tekst!
UsuńJa proponuje na maderę kosy wysłać
OdpowiedzUsuńKtoś próbuje zmienić temat z podwyżki cen za śmieci na KOS. Dużo osób się dostało, jedni do starostwa inni do urzędu gminy,marszałka, wojewody, energetyka, kopalni kamienia tylko niestety nie zmienia to codzienności mieszkańców Suchedniowa. Proszę przejść się po mieście i pogadać z ludźmi to dowiecie się co myślą o ostatnich decyzjach naszych urzędników. Proszę też nie pisać o skutkach 500 + , bo takie same warunki są w innych gminach
OdpowiedzUsuńI na tym skończyła się działalność A to nie była zmiana tematu tylko chodziło oto że może ktoś z działaczy pomógł by mieszkańcom zorganizować się
OdpowiedzUsuńW rzeczy samej,chyba że mieszkańcy nie wiedzą,że to już inne pryncypia są ważne,zaś ludkowie będą potrzebni przed następnymi lokalnymi wyborami.No a po nich znowu TKM.Niestety tak to wygląda.
UsuńJak to mieszkańcom Suchedniowa niewiele trzeba żeby kogoś poprzeć w wyborach.Teraz gdy mogli by się przydać to pewnie palcem nie ruszą!
OdpowiedzUsuńAni żaden nawet nie piśnie.
UsuńKto się tym skuteczne zajmie będzie miał możliwość wypromowania swojego kandydata na burmistrza.
OdpowiedzUsuńPanie Emilu do dzieła!
UsuńPon Emil nie jest już zainteresowany
OdpowiedzUsuńPon Emil nie jest już zainteresowany
OdpowiedzUsuńPon Emil to byłoby jak z deszczu pod rynnę
OdpowiedzUsuńAgnieszka na burmistrza!
OdpowiedzUsuń