niedziela, 18 sierpnia 2019

KLĘSKA ORLICZA W POŁAŃCU

Kibice spodziewali się, że w Połańcu będzie ciężko. Czarni to spadkowicz z 3 ligi i jeden z faworytów do awansu. Już po kwadransie gospodarze potwierdzili przedmeczowe obawy, ponieważ prowadzili już trzema bramkami. Do przerwy biało-niebiescy zainkasowali jeszcze dwa gole i przegrywali 0:5. Po zmianie stron miejscowi dołożyli jeszcze trzy bramki i Orlicz poniósł klęskę 0:8.
Jest to jedna z najwyższych porażek orłów. Potwierdziły się przedsezonowe obawy, że orłom będzie ciężko, ponieważ drużyna nie została wzmocniona, a ta kadra jest za słaba na czwartoligową rywalizację.
Po raz ostatni tak fatalny początek Orlicz miał w sezonie 2015/2016, kiedy również przegrał pierwsze trzy spotkania z: Moravią Morawica 0:6 (d), Piastem Stopnica 0:2 (w) i Spartą Dwikozy 0:1 (d), dopiero w czwartym meczu wygrał z Wichrem 1:0 (w). Miejmy nadzieję, że w nadchodzącą niedzielę biało-niebiescy pokonają Naprzód Jędrzejów i przerwą tę czarną serię.
Czarni Połaniec - Orlicz 8:0 (5:0)
Orlicz: Adrian Sitek - Grzegorz Skarbek, Marcin Tacij, Michał Stawiak (46' Łukasz Boleń), Karol Świtowski - Adrian Niewczas, Piotr Grzejszczyk (60' Damian Kita), Ariel Spadło (18' Tomasz Staszewski), Piotr Solnica (66' Kacper Tumulec), Mateusz Tumulec (46' Gerard Strzelec) - Mateusz Kokosza.