czwartek, 15 sierpnia 2019

DRUGA PORAŻKA ORLICZA

Nie takiego czwartoligowego otwarcia spodziewali się suchedniowscy kibice. Orlicz w dwóch pierwszych meczach na własnym boisku poniósł dwie porażki. Pozostał niedosyt, ponieważ orły przy odrobinie szczęścia mogły oba spotkania zremisować, ale liczy się wynik końcowy. W środę biało-niebiescy podejmowali GKS Rudki, a więc na murawie spotkali się dwaj beniaminkowie.
W poprzednim sezonie Orlicz wygrał dwukrotnie, tym razem szczęście uśmiechnęło się do gości. Początek meczu należał do biało-niebieskich. W 11. minucie zakotłowało się pod bramką rywali, Mateusz Kokosza dwukrotnie uderzał z najbliższej odległości, ale piłkę odbijał bramkarz lub obrońcy, a Mateusz Tumulec przestrzelił w dogodnej sytuacji. Jednak dwie minuty później było lepiej, orły przejęły piłkę w środku boiska, Tomasz Raczyński pociągnął lewym skrzydłem, wrzucił w pole karne a Kokosza dopełnił tylko formalności i Orlicz objął prowadzenie. Jeszcze w 22 minucie Kokosza groźnie główkował, ale piłka trafiła w bramkarza. Od tej pory goście zaczęli radzić sobie coraz lepiej. Pierwsze ostrzeżenie było w 33. minucie, kiedy strzał Hajduka zza pola karnego został sparowany przez Adriana Sitka na róg. Jednak pięć minut później nasz bramkarz wyjmował piłkę z siatki. A jeszcze przed przerwą goście wyszli na prowadzenie.
Po zmianie stron biało-niebiescy przycisnęli, ale bezskutecznie, natomiast goście przeprowadzili skuteczną akcję i podwyższyli prowadzenie na 3:1. Mimo straty bramek, orły cały czas dążyli do poprawy wyniku. Udało im się to na osiem minut przed zakończeniem spotkania, na więcej zabrakło czasu. Szkoda straconych punktów, ponieważ z przebiegu meczu, remis byłby najsprawiedliwszy. Jednak jak już napisałem, liczy się to co w siatce i wynik końcowy. Teraz przed podopiecznymi trenera Mariusza Arczewskiego wyjazd do Połańca, gdzie zmierzą się ze spadkowiczem z III ligi Czarnymi.
Orlicz - GKS Rudki 2:3 (1:2)
1:0 Mateusz Kokosza (13')
1:1 Sebastian Hajduk (38')
1:2 Kacper Wiecha (43')
1:3 Tomasz Lipski (51')
2:3 Łukasz Boleń (82')
Orlicz: Adrian Sitek - Michał Bator (46' Grzegorz Skarbek), Marcin Tacij, Michał Stawiak, Karol Świtowski - Tomasz Raczyński (60' Piotr Grzejszczyk), Łukasz Boleń, Paweł Jarząb (39' Ariel Spadło), Mateusz Tumulec (53' Gerard Strzelec) - Mateusz Kokosza, Tomasz Staszewski.