poniedziałek, 11 marca 2019

WSZYSCY ZAGRALI DLA STEFANA!!!

I Memoriał im.Stefana Pawlukiewicza -Puchar Gór Świętokrzyskich przeszedł do historii. W dniach 8-10 marca suchedniowska hala gościła badmintonistów w wieku 9-19 lat. Zaproszenie do turnieju przyjęło 55 klubów, co sprawiło, że jedną kategorię musieliśmy rozegrać w Zagnańsku. Obecność najlepszych polskich zawodników sprawiła, że poziom rozgrywanych pojedynków był bardzo wysoki. Zawodnicy Orlicza sprawili miłą niespodziankę i aż 10-krotnie stawali na podium.

Pierwsze miejsce wywalczyły Julia Pajek i Julia Pająk w grze deblowej U-15 i nasza nadzieja Pola Andrzejewska w kategorii U-9. Świetny turniej rozegrała Julia Pajek, która w półfinale pokonała aktualną mistrzynię Polski Annę Czuchrę (Unia Bieruń) 21-16/22-24/21-16 i w finale po emocjonującym meczu uległa Julii Piwowar (BKB SET Mazańcowice) 21-18/14-21/12-21, ostatecznie zajęła miejsce drugie. Nasza juniorka Aleksandra Pająk dwa razy zakończyła rywalizację na trzecim stopniu podium, w grze pojedynczej i podwójnej z Marceliną Franczuk z Gdańska. W U-11 na drugim miejscu uplasowali się Jakub Dulemba Dominika Bartłomiejczuk, a Kacper Więckowski tuż za podium na miejscu czwartym. W kategorii U-13 najlepiej zagrali Szymon Turski i Mikołaj Chrzanowski, którzy w deblu  zajęli miejsce drugie. Debel Ewa Bartłomiejczuk /Emilia Szumielewicz w U-13 miejsce trzecie. Wielkie brawa dla naszego najmłodszego zawodnika Aleksandra Turskiego, który zajął miejsce trzecie.
Ten turniej to duże wyzwanie organizacyjne, dziękujemy Wszystkim, którzy nam pomogli sprostać temu wyzwaniu. Cel był jeden: UCZCIĆ PAMIĘĆ STEFANA PAWLUKIEWICZA. Ten turniej w takiej formie wejdzie na stałe do kalendarza Polskiego Związku Badmintona. Dziękujemy Gościom, którzy uczestniczyli w uroczystym otwarciu i Pani Halinie Tuśnio za wzruszające poprowadzenie ceremonii otwarcia turnieju. Dziękujemy sponsorom: Urząd Marszałkowski w Kielcach, Miasto i Gmina Suchedniów, Yonex Polska, SFW Energia Gliwice, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Metabex- Robert Cieślak, Cukiernia Lazur -Karol Mochocki, PPHU Zuziaczek -Marzena i Maciej Turscy, Firma Jezierski-Markowe Okna, Bank Spółdzielczy w Suchedniowie, Hotel Paradiso, Hotel Świętokrzyski, Meble Rebik -Magda i Michał Rębak. Dziękujemy za Honorowy Patronat: Pani Annie Krupka Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Panu Andrzejowi Bętkowskiemu Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego,  Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Suchedniów Cezaremu Błachowi. Dziękujemy sędziom, zawodnikom, trenerom, rodzicom i Wszystkim za każdą pomoc i wsparcie. Przepraszamy za błędy organizacyjne, które wystąpiły. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia  "wielkim pechowcom" tych zawodów.