sobota, 18 listopada 2017

Orlicz wygrał w Starachowicach!

Z tarczą wracają piłkarze Orlicza z trudnego terenu w Starachowicach. Biało-niebiescy odnieśli zasłużone zwycięstwo ze Starem 4:2. Na grząskiej murawie, lepiej do trudnych warunków przystosowali się nasi piłkarze. Chociaż gospodarze zaczęli spotkanie z rozmachem, to piłkarze Orlicza nie pozwalali im zagrozić swojej bramce z jednym wyjątkiem kiedy ich napastnik trafił w słupek.
Po kwadransie gry Piotr Mądzik wrzucił piłkę po rzucie rożnym w pole karne, a Hubert Janyst pewnie umieścił ją w siatce. Po pięciu minutach, było już 2:0 dla Orłów, tym razem po akcji Tomasza Staszewskiego i Piotra Solnicy. Przed przerwą starachowiczanie strzelili kontaktowego gola. Po zmianie stron gra się wyrównała. Decydujące dla losów spotkania było pięć minut gry, kiedy to biało-niebiescy strzelili dwa gole, a miejscowi odpowiedzieli tylko raz. Najpierw Solnica dograł do Kity, a ten podwyższył na 3:1, a później ponownie Solnica obsłużył Tomasza Staszewskiego, który ustalił wynik meczu. Wygrana w pełni zasłużona, a mogło być jeszcze lepiej, ale piłka po strzale Staszewskiego trafiła w poprzeczkę (przy stanie 3:1). Orlicz umocnił się na piątym miejscu, ma teraz 24 punkty.
Star Starachowice - Orlicz 2:4 (1:2)
0:1 Hubert Janyst (15')
0:2 Piotr Solnica (20')
1:2 Mariusz Fabjański (32')
1:3 Damian Kita (74')
2:3 Mariusz Fabjański (76')
2:4 Tomasz Staszewski (78')
skład: Mateusz Ubysz - Michał Bator (65' Mateusz Sikora), Paweł Jarząb, Marcin Tacij, Hubert Janyst - Karol Świtowski (60' Damian Kita), Mateusz Rafalski (84' Kamil Olszewski)Piotr Mądzik (77' Bartosz Pająk), Grzegorz Skarbek - Tomasz Staszewski, Piotr Solnica (88' Mateusz Tumulec).